3. Ямбол победи Рилски спортист за първия си успех като гост

Ямбол победи Рилски спортист за първия си успех като гост

Баскетболният тим на Ямбол надигра като гост Рилски спортист с 86:77 в мач от редовното първенство на Националната баскетболна лига. Победата за навлизащия в добра форма Ямбол е втора поред и първа като гост в рамките на сезона. Рилски спортист от своя страна изигра пореден колеблив мач, в който изпусна преднина, изградена през първото полувреме на двубоя.

Минути преди края на втората четвърт домакините водеха с 38:26. След почивката домакините играеха далеч по-несигурно и това позволи на Ямбол да обърне резултата в своя полза. Това се случи при 52:49, когато с тройка Юли Радинов изведе тима си напред.

В последната част на мача Ямбол вкара пет поредни точки, благодарение на които дръпна с 14 пред съперника си. Домакините направиха всичко възможно да се доберат до обрат, но това не се случи.

Най-резултатен за победителите стана Станислав Говедаров с 27 точки. Димитър Ангелов записа 20, 6 борби и 5 откраднати топки, Алевен Белберов вкара 11 срещу бившия си клуб.

За домакините капитанът Александър Груев завърши с най-много - 21 точки, като добави и 7 асистенции и 4 откраднати топки. Дейвид Бърджис вкара 13 точки, а Травис Питърсън направи дабъл дабъл - 10 точки и 10 борби, но това не бе достатъчно за победа.
Ямбол дели петото място с Балкан и Евроинс, докато позиция по-надолу се намират съставите на Рилски спортист, Спартак (Плевен) и Черноморец.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича