3. Ямбол победи Спартак (Плевен) в първия ден на турнира в Пловдив

Ямбол победи Спартак (Плевен) в първия ден на турнира в Пловдив

В другата среща домакините от Академик (Пловдив) се наложиха над Черноморец с 85:78 точки

Мъжкият баскетбол отбор на Ямбол спечели първия си мач от приятелския турнир в Пловдив срещу Спартак (Плевен) със 76:74 точки. В другата среща домакините от Академик (Пловдив) се наложиха над Черноморец с 85:78 точки. За Ямбол играха новите попълнения Васил Кьосев и Неманя Милошевич. Плевенчани изиграха страхотна последна част, преди която изоставаха с 23 точки. Последните 10 минути завършиха 26:5 в полза на Спартак, но все пак ямболии удържаха победата.

Ямбол: Гилмор 9, Говедаров 8, Цветков 13, Славейков 6, Бюторак 10 (Сираков 5, Кьосев 5, Чолаков 5, Тенев 6, Петков 7, Милошевич 2).

Спартак: Острев 7, Александров 1, Георгиев 12, Анакрион 20, Джексън 7 (Вучков 7, Станков 0, Ценов 9, Софрониев 3, Танев 8).

Днес от 16.00 часа Черноморец среща Спартак (Плевен), а от 18.00 часа Академик (Пловдив) излиза срещу Ямбол.

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство