3. Ямбол с трета поредна победа в НБЛ

Ямбол с трета поредна победа в НБЛ

Ямбол записа трета поредна победа в НБЛ, след като днес победи като домакин Рилски спортист (Самоков) с 91:86. Рилецо пък записа четвърта загуба от началото на шампионата. Много силен мач за победителите направи Стоян Петков, който завърши с „дабъл-дабъл” от 17 точки и 10 борби.

Ямбол записа трета поредна победа в НБЛ, след като днес победи като домакин Рилски спортист (Самоков) с 91:86. Рилецо пък записа четвърта загуба от началото на шампионата. Много силен мач за победителите направи Стоян Петков, който завърши с „дабъл-дабъл” от 17 точки и 10 борби. Най-резултатен за Ямбол бе Димитър Ангелов, който завърши с 25 точки, а Левен Белберов добави още 20. За Рилски спортист най-добър за Рилецо с 27 точки, а Симеон Найденов добави 16.

Първата част премина под пълното превъзходство на домакините, който демонстрираха много силна игра и логично водеха с 15 точки след края й – 25:10. Баскетболистите на Ямбол не намалиха темпото и през втората част, като след 6 минути водеха с 33:17. В крайна сметка на полувремето резултатът бе 43:36.

Втората половина на срещата започна по подобен начи и в крайна сметка резултатът бе 65:52. В решителната последна част Джими Хънт, който бе най-добрият в редиците на своя отбор, започна с тройка и продължи да вкарва, а добрата игра на Стоян Петков разочарова още повече гостите от Самоков. Резултатът набъбна на 76:56 в полза на Ямбол, впоследствие разликата стана 24 точки, но в самия край на мача Рилецо направи впечатляваща серия от 18:1 точки и доведе резултата до 88:84. В крайна сметка с успешни наказателни удари на Радионов и Белберов Ямбол измъкна победата с 91:86.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича