3. Ямбол загуби от Фени Индъстри с 65:77

Ямбол загуби от Фени Индъстри с 65:77

Възпитаниците на Иван Чолаков загубиха, след като изиграха много слаба втора четвърт

Отборът на Ямбол загуби от Фени Индъстри (Македония) с 65:77 (25:18, 9:26, 20:22, 11:11) точки в мач от втория ден на международния турнир по баскетбол за мъже в едноименния град.

Възпитаниците на Иван Чолаков загубиха, след като изиграха много слаба втора четвърт. За домакините се отличиха Мартин Дурчев с 13 точки, Юлиан Радионов с 12 точки и американецът Браян Ормонд с 12 точки.

За македонския тим, който оглави класирането с втора поредна победа, се отличиха Боян Трайковски с 24 точки, Марко Симоновски с 23 точки и новото попълнение Саша Братич с 11 точки.

В другия мач от днес Кавала (Гърция) загуби от Олин Едирне Турция с 57:82 (14:28, 18:20, 15:16, 10:18) точки. Домакините победиха снощи Кавала с 82:72 точки. Утре от 19.00 часа Ямбол играе с Олин Едирне в последния мач от турнира.

С международния турнир по баскетбол се отбелязват 10-та годишнината от спечелването на шампионската титла на България и 50-та годишнина от влизането на ямболския отбор в елитната баскетболна група.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже