3. Ямбол започна с победа 2010-а година

Ямбол започна с победа 2010-а година

Отборът на Ямбол спечели първата си контрола над гостуващия в зала "Диана" турски тим Олин Одрин. Срещата премина в леко темпо, като и двамата треньори опитаха различни схеми в играта. Дошлите около 800 зрители не станаха свидетели на супер интересен двубой, но все пак останаха доволни от победата със 72-58 на любимия им отбор, информира bulgarianbasket.com.

Спорната топка спечели Митко Ангелов и веднага след това Радионов вкара първата си тройка. След 2 минути игра гостите излязоха с точка напред, но това им беше и единственото повеждане в срещата. Последваха доста пропуски и за двата отбора, а Олин се "закотвиха" на 7 точки и до края на часта не отбелязоха повече. Това даде възможност на домакините да поведат с 10 точки аванс и първата десетка завърши при 17-7.

Играта продължи в същото спокойно темпо и разликата се движеше в границите 8-11 точки в полза на Ямбол. В края на първото полувреме за 4 минути игра състезателите на Иван Чолаков направиха серия от 14-3 и набързо разликата на почивката достигна 16 точки – 35-19.

След нея и двата отбора започнаха по-мобилизирано и играта стана малко по-динамична като съперниците позабравиха защитата и това естествено се отрази на резултата. След като за едно полувреме вкараха само 19 точки, Олин Одрин реализира 20 за една четвърт. Това обаче не им донесе предимство, защото Ямбол пък нанизаха цели 27 и направиха разликата 23 точки – 62-39.

От там двубоят се доигра, като треньорите направиха смени, за да проверят различни схеми на игра. За Ямбол влезе и завърналият се в отбора Андреан Илчев, който досега се състезаваше за Сливен и по всяка вероятност ще бъде картотекиран в трансферният прозорец в края на месеца. Тази четвърт бе спечелена от турците с 19-10, но до обрат не се стигна. Краен резултат 72-58.

За Олин с на-много точки е Дейвид Ли Диксън - 17, а Баркин Цинар и Канир Еркан добавиха по 10.

Майкъл Ърл и Джими Хънт вкараха по 12 точки за Ямбол, като Ърл овладя и 9 борби, а Юлиян Радионов реализира 11 точки. Илчев вкара тройка за общо 3 точки.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича