3. Янис Адетокунбо вкара рекордните точки при победа на Милуоки

Янис Адетокунбо вкара рекордните точки при победа на Милуоки

Прочетете подробности

Янис Адетокунбо реализира 64 точки и постави рекорд за Милуоки Бъкс при победата на отбора със 140:126 над Индиана като домакин в двубой от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Гръцкият национал Адетокунбо, който подобри предишното върхово постижение от 57 точки, вкарани от Майкъл Ред през 2006 година, добави и 14 борби. Деймиън Лилард отбеляза 21 точки и подаде 6 асистенции за успеха, а влизайки от пейката Боби Портис добави 19 точки. Лилард изпревари Кайл Корвър и се изкачи на пето място в класацията за реализирани тройки в НБА с 2451. Най-резултатен за гостите от Индиана с 22 точки беше Тайрийз Халибъртън.

Филаделфия се наложи над Детройт със 129:111 като гост в друга среща от тази нощ в НБА. Джоел Ембийд се отличи с 41 точки и 11 борби за 31 минути. Пистънс изравниха негативния рекорд на тима от най-дълга серия загуби, допускайки 21-а поредна. Това е и клубен рекорд в един сезон. Детройт има и друга подобна серия от 21 поражения, осъществила се в края на сезон 1979/1980 и началото на следващия 1980/1981.

Тобайъс Харис се отчете с 21 точки и 7 борби за Филаделфия, а Боян Богданович записа най-добро постижение за сезона, вкарвайки 33 точки за Детройт, който отново ще играе срещу Филаделфия в петък.

Бруклин също се поздрави с успех като гост на Финикс със 116:112 след 24 точки на Кам Томас и 21 точки за Микал Бриджис при завръщането му във Финикс. Девин Букър завърши с 34 точки, 12 асистенции и 6 борби за Сънс, които допуснаха пето поражение в последните си седем мача. Кевин Дюрант добави 27 точки в първия си двубой срещу Нетс след трансфера във Финикс през февруари. Брадли Бийл се включи с 14 точки за Сънс. Това бе първа среща, в която Дюрант, Букър и Бийл бяха заедно на терена за Финикс, който изигра 24-ия си мач за сезона.

Ню Орлиънс се справи над Вашингтон със 142:122 като гост, а Брандън Инграм вкара 26 от рекордните си за сезона 40 в през първото полувреме. Трей Мърфи реализира шест тройки, за да натрупа 27 точки в двубоя, а Си Джий МакКълъм завърши с 22. За Вашингтон Кайл Кузма реализира 23 от своите 27 точки през първото полувреме.

В останалите срещи от вечерта в НБА Маями победи Шарлът със 115:104 като домакин след 23 точки на Дънсан Робинсън, плюс 15 точки и 10 асистенции за Джими Бътлър, Торонто записа домакински успех над Атланта със 135:128 в мач, в който Паскал Сиакам реализира 33 точки за край на серията от четири поражения за Раптърс, а също като домакин Хюстън надделя над Мемфис със 117:104.

Сан Антонио отстъпи у дома пред Лос Анджелис Лейкърс със 119:122 след 37 точки и 10 борби за Антъни Дейвис с екипа на „езерняците“ и 30 точки и 13 борби за Виктор Уембаняма за домакините, а Юта победи Ню Йорк Никс със 117:113 като домакин.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Детройт - Филаделфия     111:129
Вашингтон - Ню Орлиънс   122:142
Маями - Шарлът           115:104
Торонто - Атланта        135:128
Хюстън - Мемфис          117:104
Милуоки - Индиана        140:126
Сан Антонио - ЛА Лейкърс 119:122
Финикс - Бруклин         112:116