3. Юношите на крачка от обрат срещу Нидерландия

Юношите на крачка от обрат срещу Нидерландия

Малките "лъвчета" загубиха с 66:70

Малко не достигна на националния отбор за юноши до 18-годишна възраст за обрат срещу Нидерландия. Тимът ни записа втора загуба на Европейското първенство в Плоещ, Дивизия Б, с 66:70, след като изоставаше почти през целия мач.

Така двата отбора вече са с равен актив от 2 победи и 2 загуби, като с такъв баланс е и последният съперник на „лъвчетата“ – Норвегия.

Българите поведоха в началните минути след отлични изяви и 10 точки на Илиян Пищиков, но серия от 12-2 за съперника доведе до изоставане с 5 точки след края на първата четвърт. Нидерландците показаха отлична борба до края на полувремето и удвоиха аванса си до почивката. Серия от 7:0 на Мартин Ковачев и Кристиян Попов през третата четвърт обаче намали пасива на българите само на 5 – 44:49. Холандците бързо възстановиха преднината си, но момчетата ни пак се приближиха, само на 3 точки. Борбата на българите продължи до самия край, но в крайна сметка им стигна само до загуба с 4 точки разлика.

Водещ реализатор и в този мач за България бе Илиян Пищиков с 19 точки, а 12 добави Кристиян Попов.