3. Юношите по баскет паднаха от Русия

Юношите по баскет паднаха от Русия

Юношеският национален отбор по баскетбол продължава да се представя добре на Европейското първенство, Дивизия А, в Латвия и Литва. Във втория си мач от осминафиналните групи, те загубиха отново в самия край – с 53:56 от Русия

Юношеският национален отбор по баскетбол продължава да се представя добре на Европейското първенство, Дивизия А, в Латвия и Литва. Във втория си мач от осминафиналните групи, те загубиха отново в самия край – с 53:56 от Русия. Утре, в последен шанс да намерят място на четвъртфинал, нашите юноши ще се изправят срещу основния фаворит за титлата – Хърватия, водени от смятания за най-голям талант в тази възраст в Европа – Дарио Шарич.

Момчетата на Петко Делев загубиха два мача с разлика от само три точки, след като водеха през по-голяма част от срещите, и вчера срещу Словения, и днес срещу Русия.

И двата отбора не впечатлиха особено със стрелбата си в днешния двубой, и показателите им бяха доста изравнени, но руснаците се съхраниха по-добре от нарушения, и накрая имаха повече късмет да изкопчат победата.

Крис Минков завърши с 16 точки за България, плюс шест борби и четири откраднати топки. Александър Везенков, Деян Карамфилов и Ники Стоянов, които дотук правеха страхотно Европейско, днес не успяха да намерят стрелбата си, а и вече съперниците се справяха по-добре с опазването им. Спрени бяха и центровете ни, като и тримата реализираха по две точки в срещата.

Илницки завърши с 15 точки и осем борби за Русия, а още трима негови съотборници се отчетоха с двуцифрен актив.
Утре от 16.45 часа България играе с Хърватия, като хърватите още днес могат да си осигурят първото място в група F и да играят без притеснения срещу нашия тим. Една победа срещу хърватите ще е достатъчна и за българските юноши да намерят място на четвъртфинал.
Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години