3. Юношите започнаха Европейското в Латвия със загуба

Юношите започнаха Европейското в Латвия със загуба

Юношите на България до 18 години, започнаха със загуба участието си на Европейскот първенство във Франция. Днес в един слабо резултатен мач тимът воден от Георги Младенов бе победен отЛатвия с 47-63. Нашите бяха равностойни до преди последните 6 минути, в които не успяха да отбележат нито един кош и това съответно им донесе загубата

Юношите на България до 18 години, започнаха със загуба участието си на Европейскот първенство във Франция. Днес в един слабо резултатен мач тимът воден от Георги Младенов бе победен отЛатвия с 47-63. Нашите бяха равностойни до преди последните 6 минути, в които не успяха да отбележат нито един кош и това съответно им донесе загубата.

Двата отбора бяха равностойни през първата част и водачеството се сменяше постоянно. Най-голямата разлика за някой от двата отбора стигна до 4 точки, а в края на първите десет минути нашите водиха със 17-15. В началото на втората част Латвия поведе с 23-18, но българите бързо израниха. След това последва нова размяна на кошове, а първото полувреме приключи при резултат 29-29.

В третата част нашите момчета поведоха за кратко с 40-36 и поддържаха аванс за няколко минути преди латвийците да направят серия от 7-0 и да приключат частта с преднина, 47-43. През последната част разликата се увеличи до 51-43, най-голямата в мача до този момент. Българите отбелязаха два коша чрез Планимир Дафинов иЕмил Бинев, но за оставащото време нашите не направиха нищо. Оттук до края те не отбелязаха нито една точка, а за сметка на това латвийците вкараха още 14 и в края се радваха като победители в първия си мач от турнира.

Нито един от българите не успя да мине границата от 10 точки.Дафинов и Бинев бяха тези с най-много от нашите - по 9.

Наурис Миезис бе най-резултатен за Латвия, а и в мача с 12 точки.

Утре от 14.30 българите играят с един от най-добрите отбори на шампионата - Гърция.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича