3. Юта спря Лейкърс, Чикаго бе смачкан от Бостън

Юта спря Лейкърс, Чикаго бе смачкан от Бостън

Бостън се наложи с разгромното 106:80 в залата на великия през 80-те и 90-те години на ХХ век Чикаго и записа десетата си поредна победа в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Ражон Рондо записа 16 точки и 14 асистенции за победителите, Рашид Уолъс и Еди Хаус добавиха по 15, а Кевин Гарнет се отчете с 12 точки и 10 борби.

Победителите направиха страхотна серия от 10 поредни точки в третата четвъртина, с което удвоиха своята преднина пред загубилия 10 от последните си 12 мача отбор на Чикаго. Основен принос за това имаше Пол Пиърс, който наниза 14 точки, въпреки че получи тежка контузия в дясното рамо.

Дерон Уилямс вкара осем поредни точки в първите минути на последната част в Солт Лейк Сити, където Юта победи изненадващо шампионите от ЛА Лейкърс със 102:94. Уилямс завърши с общо 21 точки и 11 асистенции, с което отборът му успя да прекъсне серията на гостите от 11 поредни победи.

Юта се възползва от контузията в пръст на ръката на Кобе Брайънт от миналата вечер. Звездата на шампионите се отчете с едва 16 точки срещу Джаз при седем успешни изстрела от всичките си 24 опита. Брайънт не стигна до нито една точка през голяма част от второто полувреме на мача, като едва в края успя да вкара топката в коша на Джаз, но разликата вече бе 15 точки.

Кармело Антъни наниза 32 точки, а Чонси Билъпс втрещи феновете на Денвър с неадекватните си отигравания през първото полувреме при победата на Денвър със 105:99 срещу Финикс. Билъпс все пак вкара 24 точки, включително и три стрелби от зоната за три точки, въпреки че през първото полувреме срещу него бяха направени три чадъра и три нарушения в атака.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича