3. Загуби за трите български отбори в шестия кръг на Балканската лига

Загуби за трите български отбори в шестия кръг на Балканската лига

Спартак Плевен записа втора загуба от сръбския ОКК Белград в турнира по баскетбол за мъже БИБЛ.

Без възстановяващите се от вирусно заболяване Робърт Престън, Никола Трайков и Росен Софрониев плевенчани отстъпиха с катастрофалното 58:77, като бяха тотално надиграни до почивката и успяха да отбележат едва 26 точки.

Най-резултатен за българския тим беше Александър Дяковски с 12 точки, Джоузеф Кенърли добави 11, а Хрисимир Димитров се отличи с 10 при загубата на плевенчани. За домакините, които са водачи в група "Б", по 18 точки реализираха Драган Митрович и Никола Лепоевич.

Това е 4-то поражение за Спартак и така тимът на Дарин Великов се нарежда на предпоследното 5-то място в подреждането с едва 2 успеха до момента.Водачът във временното класиране Левски записа второ поражение в предварителна група "Б" на БИБЛ снощи, като загуби от ФЕНИ Индъстрис в Македония. "Сините" отстъпиха драматично в дербито на кръга само с 2 точки след 86:88 и така вече са на второ място в групата.

В първата среща между двата тима Левски се наложи над македонския тим също с две точки, но по-добрата им точкова разлика им дава аванс в класирането пред отбора от Кавадарци. Домакините поведоха в началото на срещата, като не изпускаха преднината си почти през цялата среща. В края на третата част Левски се възползва от грешки и пропуски на ФЕНИ и доведе нещата до 57:57. До края на двубоя македонският тим се откъсваше с минимална преднина, а Левски успяваше да ги догони и изравни.
44 секунди преди края на сблъсъка при резултат 88:83 в полза на домакините Асен Великов вкара тройка и остави изходът на срещата неопределен. В последвалото нападение ФЕНИ Индърстрис пропусна да отбележи, а в оставащото време Арън Харпър пропусна да изравни и да доведе до продължения.

Американецът отново бе най-резултатен за Левски и завърши с 29 точки. Той обаче не успя да отбележи в нито един от 5-те си опита от зоната за 3 точки и направи рекордните за него 7 грешки. Донал Коул, който игра срещу стария си тим, записа 23, а Чековски показа, че му е нужно време да се адаптира към играта на "сините"" и вкара 15 точки, преди да напусне за 5 лични нарушения.

Асен Великов завърши срещата със 100% показатели (2/2 от тройката и 2/2 от наказателната линия). В игра се появи и не напълно възстановеният Робърт Фрейзър. Той престоя на терена 10 минути и вкара 2 точки. За ФЕНИ Индъстрис шест баскетболисти достигнаха двуцифрен точков актив, като Владо Попов се разписа с най-много - 15. В група "А" Металац (Сърбия) победи Евроинс Черно море (Варна) с 85:67 точки.

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича