3. Започнахме със загуба европейското по баскетбол за жени до 20 години

Започнахме със загуба европейското по баскетбол за жени до 20 години

Дамският национален отбор по баскетбол до 20 години записа тежко поражение от Франция с 51:73 в първия си мач на започналото днес Европейско първенство на Дивизия А в Латвия

Дамският национален отбор по баскетбол до 20 години записа тежко поражение от Франция с 51:73 в първия си мач на започналото днес Европейско първенство на Дивизия А в Латвия. Нашите се държаха сравнително равностойно на своя съперник до края на първото полувреме, след което губеха с 29:38. Втората половина на двубоя обаче бе изцяло под контрола на французойките, които в четвъртата част вече водеха с над 20 точки.

Най-резултатни за тима на Хосе Луис Ернандес бяха Виолина Кочева с 11 точки и 6 борби, а Антония Загорова и Вероника Джикова добавиха по 8 точки при поражението на тима.

Лори Дачи наниза 16 точки, Диандра Чачуанг добави 13, а Меделоме Медену и Хадидия Минте завършиха с по 11 за успеха на Франция.

Във втория си мач утре българките се изправят срещу Полша.