3. Жените до 20 години паднаха от Великобритания

Жените до 20 години паднаха от Великобритания

Националният отбор на България по баскетбол за жени до 20 години претърпя загуба от връстничките си от Великобритания в приятелска среща в Самоков

Националният отбор на България по баскетбол за жени до 20 години претърпя загуба от връстничките си от Великобритания в приятелска среща в Самоков. Гостенките изиграха силна първа част, в която взеха преднина и в крайна сметка спечелиха с 55:44.  Британките изиграха силна първа част, през която взеха добра преднина и я запазиха до края. Гостенките започнаха силно и поведоха с 22:11 след десет минути игра, а през втората задържаха аванса си. Разликата остана двуцифрена, а в края на полувремето тя стигна дори и до 14 точки. Двата отбора изиграха една ниско резултатна трета част, в която си отбелязаха общо едва 12 точки. Тя бе спечелена от българките със 7:5, но това не намали пасива на нашите с много. Последните десет минути бяха равностойно, но британките запазиха двуцифрената си преднина и спечелиха двубоя. Най-резултатна за българките бе Антония Загорова, която завърши с 9 точки. Михаела Дилова добави 7, а с 6 приключи Мирена Денчева.

За гостенките три състезателки завършиха с по 12 точки - Ребека Алисън, Мейри Бюкан и Мери Дюроджей.  Двата отбора ще изиграят още два двубоя помежду си. Те ще се състоят в събота от 18 часа и в неделя от 14 часа отново в "Арена Самоков".