3. Жените на Дунав Еконт с лесна победа над Славия

Жените на Дунав Еконт с лесна победа над Славия

Дунав Еконт Експрес победи Славия с 86:61 в среща от женското баскетболно първенство, предаде БТА.

В първите минути на мача играта бе равностойна. Стигна се до три изравнявания и резултат 19:18 в първата четвърт. В първите минути на втората четвърт продължи неорганизираната игра на домакините.

На моменти Славия водеше по точки, но Дунав Еконт по-късно заздрави защита си и натрупа преднина - на полувремето - 38:29.

От гостенките се отличи резултатността на Албена Бачкова - 12 точки. Още в първите три минути на второто полувреме Дунав Еконт натрупа 16 точки преднина. Аплодисменти на 500-те души в залата предизвикаха Йоловска и Костова.

Третата четвърт завърши с 24:16. Четвъртите десет минути Дунав Еконт запази преимуществото си - 24:16. Това позволи на треньора Георги Божков да пробва различни варианти на състава и играта му.

Дунав Еконт Експрес победи Славия с 86:61 в среща от женското баскетболно първенство.

В първите минути на мача играта бе равностойна. Стигна се до три изравнявания и резултат 19:18 в първата четвърт. В първите минути на втората четвърт продължи неорганизираната игра на домакините. На моменти Славия водеше по точки, но Дунав Еконт по-късно заздрави защита си и натрупа преднина - на полувремето - 38:29.

Национална баскетболна лига за жени, срещи от 19-ия кръг:
Дунав Еконт (Русе) - Славия - 86:61 (19:18, 19:11, 24:16, 24:16)

от събота:
Миньор (Перник) - Берое 07 (Стара Загора) - 81:74 (16:22, 16:21, 28:11, 21:20)

от петък:
Монтана 2003 - Лукойл Нефтохимик (Бургас) - 74:81 (17:19, 20:29, 9:16, 28:17)

Временно класиране:
1. Дунав Еконт - 35 точки
2. Лукойл Нефтохимик - 35
3. Монтана 2003 - 30
4. Берое 07 - 28
5. Миньор - 23
6. Славия - 19
* Миньор е с точка по-малко заради служебната загуба от Лукойл Нефтохимик (Бургас).

Програма за следващия 20-ти кръг:
31.03 от 17:00 часа: Дунав Еконт (Русе) - БК Монтана 2003
31.03 от 17:00 часа: Лукойл Нефтохимик (Бургас) - Миньор (Перник)

02.04 от 17:30 часа: Славия - Берое 07 (Стара Загора) в зала "Триадица"

Спартак Плевен със загуба в Европа

Спартак Плевен загуби гостуването си на английския Нюкасъл Ийгълс

Без Везенков, но с рекорден брой чужденци в НБА

Рекордните 125 чуждестранни играчи ще започнат сезон 2024/25 в Националната баскетболна асоциация

Рилски спортист с трета поредна загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа

Баскетболният шампион на България Рилски спортист отстъпи пред френския Льо Портел с 60:80

Документален филм по проекта на ФИБА бе представен в България

Документален филм по проекта на Международната федерация - ФИБА "Промис" (Promise) бе официално представен и в България

Александър Везенков отново над всички при успех на Олимпиакос (ВИДЕО)

Българинът бе най-резултатен за третата поредна победа в гръцкото първенство

Везенков отново понесе Олимпиакос на гърба си за трети успех в Гърция

Българинът беше най-резултатен с 20 точки за победата над Кардица

Ню Йорк Либърти спечели титлата в женската НБА

Ню Йорк Либърти победи Минесота Линкс с 67:62 (10:19, 17:15, 20:10, 13:16, 7:2) след продължение в Бруклин в петата среща и спечели финалната серия с 3:2

Рилски спортист победи Левски в София и превзе върха в НБЛ (ВИДЕО)

Шампионът се наложи над „сините“ със 74:64