3. Жените на Рилски спортист сразиха Славия и в София

Жените на Рилски спортист сразиха Славия и в София

Това бе дербито на двата най-млади отбора в НБЛ

Рилски спортист победи Славия в дербито между двата най-млади отбора в НБЛ-жени. Подобно на първия мач между тях, който се игра в Самоков, и в този момичетата на Красимира Банова победиха, но днес те стигнаха до успеха далеч по-лесно. Срещата се игра в столичната зала „Триадица” и завърши при резултат 80-68, съобщи сайтът "Бългериън Баскет". Това бе втора победа за Рилски за сезона, а славистките все още не са усетили вкуса на успеха.

Срещата започна посред очакванията – двата отбора бяха много мобилизирани и изключително равностойни. През цялата първа четвърт разликата бе минимална, а водачеството се смени няколко пъти, за да се стигне до 3 точки в полза на домакините. През втората десетка обаче самоковки обърнаха резултата, а в средата й записаха серия от 8-0 и след стабилна игра до почивката успяха да натрупат аванс от 11 токи за 42-31.

На моменти през третата четвърт разликата падаше до 9 точки, но Рилски веднага успяваше да я увеличи до 13-14 и устремено вървеше към победата в този мач. След 30 минути на терена гостите си бяха осигурили спокойни последни минути на мача при 64-50. През последната четвърт разликата достигна 20 точки и това сложи окончателен край на мача. До края той просто бе доигран и гостите се поздравиха с победата.

Ан Фаръл отново бе най-силната баскетболистка за победителките, като записа дабъл дабъл от 24 точки и 15 борби. Много силен мач изигра Вероника Джикова, която бе много близо до трипъл дабъл с 21 точки, 9 асистенции и 8 борби. Еми Ушагелова пък добави 13 точки и 6 борби.

За Славия Нели Пашева бе най-силна с 18 точки и 6 борби. По 13 вкараха Зорница Найденова и Антония Загорова (7 борби), а с дабъл дабъл от 12 точки и 11 борби се отчете Александра Делчева.

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки