2. Беласица
  3. И "смърфовете" удариха Бела

И "смърфовете" удариха Бела

Локомотив (Пловдив) взе очаквана победа като гост на Беласица, след 2:1 на стадиона в Сандански. Двубоят нямаше значение за нито един от двата отбора, като Беласица отдавна изпадна от „А” група, а Локо просто доиграваше сезона, като отдавна се бе спасил и беше без шанс за европейските турнири . Мачът не предизвика особен интерес, а публиката бе около 50 човека, 30 от които бяха фенове на Локомотив. Все пак гостите се представиха малко по-добре от своя съперник и заслужено се поздравиха с трите точки.

Срещата започна с опасен удар на Преслав Йорданов още в първата минута, но топката премина встрани от вратата на Ставрев. Нямаше по-интересни моменти до 15-ата минута, когато резултатът бе открит от гостите. След много добра намеса на вратаря на Беласица Манолов, топката попадна в Милан Милутинович, който с хубаво изпълнение откри резултата. Малко след попадението гостите имаха отлична възможност да удвоят след изстрел на Кики, но ударът му премина встрани от вратата.

Беласица отвърна с удар на Сертич, но Кики изчисти от голлинията, като останаха съмнения за игра с ръка. В 39-ата минута резултатът бе изравнен, а голмайстор бе Мариян Огнянов, който с диагонален шут под плонжа на Ставрев върна своя тим в мача. При резултат 1:1 дойде и почивката.

Втората част започна по-добре за Локомотив и в 55-ата минута гостите поведоха. Даксон подаде към Димитър Илиев, който мина по чудесен начин вратаря Манолов и отбеляза за 2:1. В 58-ата минута дойде и първата по-опасна ситуация, организирана от Беласица. Мариян Огнянов премина покрай няколко футболисти на Локо и стреля към вратата, но Ставрев се намеси великолепно и запази преднината на тима си. Бяха извършени доста смени, но никой не успяваше да отбележи четвърто попадение в срещата. Единствената по-сериозна ситуация до края на мача бе дело отново на Мариян Огнянов, който в даденото от съдията продължение уцели гредата и не успя да изравни.

Така дойде краят на срещата при резултат 2:1 за Локомотив Пловдив.

Имахте възможност да проследите на живо в Novsport.com мача с чат описание.

Всички отбори от „А” група получиха лиценз за новия сезон

Лицензионната комисия не спря нито един отбор в елита

Митко Събев поиска 10 отбора в "А" група

Литекс, Спартак (Пд), Ботев (Вр), Брестник и Спортист (Св) натиска за 12 тима в елита

Футболистите избраха Ивелин Попов за играч на сезона

Исмаил Иса, Тодор Янчев и Илиан Илиев обраха наградите

Стефан Спасов - Пастата ще свири Славия - Локо (Пловдив)

На Антон Генов е поверен двубоят Сливен – Пирин

Министър Нейков: Спираме проблемните стадиони

Футболните стадиони в окаяно състояние ще бъдат затваряни след 15 май

Всички мачове от "А" група в неделя от 18,00 - бъдете с Novsport.com, за да не пропуснете нищо

В последните три кръга мачовете минават в едно и също време. Всички 7 двубоя от „А” група започват в 18,00 в следващите три недели, а Novsport няма да остави да прoпуснете нищо

Новият шампинат стартира на 1-ви август

Така отборите в „А” група ще имат почивка от два месеца и половина преди да започнат новото първенство