2. Беласица
  3. Локомотив (Мездра) разби Беласица с 3:1 в Сандански

Локомотив (Мездра) разби Беласица с 3:1 в Сандански

Отборът на Локомотив (Мездра) прекъсна „черната” си серия в първенството, след като днес победи като гост тима на Беласица (Петрич) с 3:1. „Железничарите” не познаваха вкуса на победата в последните седем мача, в които бяха спечелили само две точки. Хеттрик за победите записа нападателят от Кот д’Ивоар Абудрамане Бамба, а Иван Сертич отбеляза почетното попадение за Беласица.

Отборът на Локомотив (Мездра) прекъсна черната си серия в първенството, след като днес победи като гост тима на Беласица (Петрич) с 3:1 и на практика си осигури оставането в „А” група. „Железничарите” не познаваха вкуса на победата в последните седем мача, в които бяха спечелили само две точки. Хеттрик за победите записа нападателят от Кот д’Ивоар Абудрамане Бамба, а Иван Сертич отбеляза почетното попадение за Беласица.

Мездренчани започнаха по-добре мача, но в първите 15-ина минути на терена в Сандански не се игра футбол заради горещото време. В 19-ата минута Любомир Тодоров овладя топката пред границата на полето и я подаде на свободния Бамба. Нападателят стреля веднага, но ударът му мина покрай десния страничен стълб на вратата пазена от Манолов. Пет минути по-късно нападателя т от Кот д’Ивоар направи първият си непростим пропуск в мача. Плеймейкърът Саша Симонович открадна една топка в центъра на терена, изведе Бамба очи в очи с вратаря на „комитите” Манолев, но ударът му бе париран с крак от стража на домакините.

В 26-ата минута Анев стреля от 25 метра, топката се отклони в крак на бранител на Беласица и попадна в краката на Любомир Тодоров. Той я овладя и веднага подаде към непокрития Бамба, който вкара кълбото в мрежата зад Манолев, но попадението му бе отменено заради засада. Все пак тъмнокожият нападател на „железничарите” счупи каръка в 35-ата минута. Анев проби хубаво по дясното крило и центрира към близката греда, Бамба изпревари прекия си пазач и разстреля Манолов за 1:0. „Комитите” отвърнаха с опасен удар с глава на Дюлгеров, който бе спасен с вещина от Левашки. В последните минути на полувремето капитанът на Локомотив Предраг Пажин стреля от фаул, но ударът му бе избит от вратаря на Бела.

В началото на втората част Симоеш достигна една топка до аутлинията и веднага центрира в наказателното поле, но ударът на Бамба с глава бе спасен от Манолов. В 52-ата минута десният бек на мездренчани Николай Христозов с далечен пас изведе Абудрамане Бамба зад отбраната на „комитите”. Той си спря топката на гърди, залъга бранител на домакините и с хладнокръвен изстрел покрай вратаря Манолов направи резултата 2:0. Тимът на Беласица отвърна с опасен изстрел на Мариян Огнянов от фаул, който мина на сантиметри над вратата на Левашки.

В 61-ата минута роденият в Кот д’Ивоар нападател на Локомотив Бамба направи нов невероятен пропуск. Симонович изведе отдясно Тодоров, който напредна и влезе в наказателното поле. Младият играч на мездренчани пусна топката към непокрития Бамба, който от 4 метра прати кълбото в напречната греда. Две минути по-късно Беласица се върна в мача, след като Пажин не успя да изчисти една центрирана в полето топката. Тя попадна в краката на Иван Сертич, който от близко разстояние разстреля Левашки.

В 66-ата минута Симонович получи кълбото в наказателното поле на домакините, но ударът му в долния десен ъгъл бе избит от Манолов. Няколко минути по-късно Анев намери Бамба в полето на Бела, но той от 3-4 метра не можа да уцели вратата. Все пак нападателят на мездренчани оформи своя хеттрик в мача в 73-ата минута, когато получи топката в полето на „комитите” и с хубав диагонален изстрел с левия крак прониза за трети път вратата на домакините.

До края на мача двата отбора разиграваха предимно в центъра на терена, а в заключителните минути на мача Иван Сертич можеше да отбележи второто си попадение в мача, но ударът му бе избит от вратаря на гостите Левашки.

След тази победа отборът на Локомотив се изкачи на 9-ото място в класирането с актив от 34 точки, а Беласица остава на последната 16-ата позиция с 20 точки по-малко.

Митко Събев поиска 10 отбора в "А" група

Литекс, Спартак (Пд), Ботев (Вр), Брестник и Спортист (Св) натиска за 12 тима в елита

Футболистите избраха Ивелин Попов за играч на сезона

Исмаил Иса, Тодор Янчев и Илиан Илиев обраха наградите

Стефан Спасов - Пастата ще свири Славия - Локо (Пловдив)

На Антон Генов е поверен двубоят Сливен – Пирин

Министър Нейков: Спираме проблемните стадиони

Футболните стадиони в окаяно състояние ще бъдат затваряни след 15 май

Всички мачове от "А" група в неделя от 18,00 - бъдете с Novsport.com, за да не пропуснете нищо

В последните три кръга мачовете минават в едно и също време. Всички 7 двубоя от „А” група започват в 18,00 в следващите три недели, а Novsport няма да остави да прoпуснете нищо

Новият шампинат стартира на 1-ви август

Така отборите в „А” група ще имат почивка от два месеца и половина преди да започнат новото първенство