2. Беласица
  3. ЦСКА води с 3:0 срещу Беласица на полувремето

ЦСКА води с 3:0 срещу Беласица на полувремето

Отборът на ЦСКА тотално надигра тима на Беласица през първата част на срещата между двата отбора от 16-ия кръг на „А” група. „Червените” водят с класическото 3:0, а възпитаниците на Любослав Пенев можеха да вкарат и още голове. Бела пък почти не излиза от половината си и логично губи в резултата.

Отборът на ЦСКА тотално надигра тима на Беласица през първата част на срещата между двата отбора от 16-ия кръг на „А” група, която се играе на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. „Червените” водят с класическото 3:0, а възпитаниците на Любослав Пенев можеха да вкарат и още голове. Бела пък почти не излиза от половината си и логично губи в резултата, предаде репортер на Novsport.com.

Първото сериозно положение се откри пред футболистите на Беласица, но Йорданов се засуети в наказателното поле и топката му бе отбита. Като цяло ЦСКА владееше повече топката, но не успяваше да стигне до чисто положение. Стигна се обаче до 17-ата минута, когато Йордан Тодоров успя да открие резултата. Халфът на ЦСКА бе изведен от дясно сам срещу вратаря, той се позабави с удара, но в крайна сметка матира Манолов за 1:0, пращайки топката в десния ъгъл на вратата. Оттук нататък футболистите на ЦСКА заиграха по-освободено и започнаха да редят атака след атака. В 20-ата минута опасен удар на Маркиньос премина на около метър от десния страничен стълб, а в 26-ата минута „червените” вече водеха с 2:0. Давид Силва нанесе топовен удар от границата на наказателното поле и прати топката в горния десен ъгъл на вратаря Манолов, който нямаше как да реагира. „Армейците” продължиха да атакуват, но удари на Тодоров и Маркиньос преминаха над вратата. Символичните домакини отправиха първия си удар едва в 34-та минута, но шутът на Йорданов премина встрани от целта. ЦСКА продължи да мачка своя съперник и 3 минути преди края на полувремето стигна до нов гол. Данчо Тодоров центрира опасно, топката стигна до Саидходжа на далечната греда, който с левия крак отблизо препарира Манолов за трети път, като това бе и последното по-интересно събитие през първата част.

Всички отбори от „А” група получиха лиценз за новия сезон

Лицензионната комисия не спря нито един отбор в елита

Митко Събев поиска 10 отбора в "А" група

Литекс, Спартак (Пд), Ботев (Вр), Брестник и Спортист (Св) натиска за 12 тима в елита

Футболистите избраха Ивелин Попов за играч на сезона

Исмаил Иса, Тодор Янчев и Илиан Илиев обраха наградите

Стефан Спасов - Пастата ще свири Славия - Локо (Пловдив)

На Антон Генов е поверен двубоят Сливен – Пирин

Министър Нейков: Спираме проблемните стадиони

Футболните стадиони в окаяно състояние ще бъдат затваряни след 15 май

Всички мачове от "А" група в неделя от 18,00 - бъдете с Novsport.com, за да не пропуснете нищо

В последните три кръга мачовете минават в едно и също време. Всички 7 двубоя от „А” група започват в 18,00 в следващите три недели, а Novsport няма да остави да прoпуснете нищо

Новият шампинат стартира на 1-ви август

Така отборите в „А” група ще имат почивка от два месеца и половина преди да започнат новото първенство