2. Берое
  3. Берое с победа и загуба в турнира в подкрепа на Георги Богданов

Берое с победа и загуба в турнира в подкрепа на Георги Богданов

Верея се наложи над градския си съперник, Ботев (Гълъбово) отстъпи с 0:3

„Берое“ записа победа и загуба в благотворителния турнир в подкрепа на Георги Богданов, който е диагностициран с тежкото заболяване рак на костите. Регламентът предвиждаше отборите на „Берое“, „Верея“ и „Ботев“ (Гълъбово) да изиграят по едно полувреме всеки срещу всеки.

Първи на терена излязоха двата старозагорски двубоя. „Берое“ бе със състав: Михаил Михайлов, Веселин Пенев, Илия Миланов, Георги Динков, Педро Маркеш, Карлос Охене, Кохей Като, Радослав Кирилов, Борислав Цонев, Неманя Милисавлевич и Александър Колев. Двата тима изиграха равностойно полувреме, в което съзададоха по няколко опасни ситуации. Колев, Цонев и Кирилов бяха близо до попадение за своя тим, но ударите им не успяха да намерят мрежата на Колев. От другата страна Цветков и Йорданов също стреляха опасно, но Михайлов се намеси. Победата за „Верея“ дойде в 35-та минута, когато Светослав Диков стреля много точно от границата на наказателното поле и даде аванс за своя тим, който остана до края на полувремето – 0:1.

В следващия двубой срещу „Ботев“ (Гълъбово) на терена за „Берое“ бяха: Михаил Михайлов, Веселин Пенев (Емин Ахмед), Иво Иванов, Георги Динков, Христофор Хубчев, Карлос Охене (Васил Панайотов), Том, Борислав Цонев (Георги Божилов), Неманя Милисавлевич (Ерик Почански), Маркос Маркитос и Александър Колев. „Берое“ държеше инициативата през цялото време и съвсем заслужено достигна до 3 попадения в мрежата на Мирослав Радев. В 14-та минута Милисавлевич центрира остро в наказателното поле на съперника, където защитник на „Ботев“ си отбеляза автогол. В 35-та минута Божилов намери Колев в наказателното поле на съперника и нападателят копна топката над вратаря Радев и тя влезе в мрежата за 2:0. Две минути по-късно Почански проби по дясното крило и центрира по земя в пеналта на съперника, където Колев реализира втория си гол с удар от близка дистанция – 3:0.

„Берое“ призовава за подкрепа на Георги Богданов, който се нуждае от скъпо лечение в чужбина, което не е по силите на семейството му.

Всички ние се обединяваме и се изправяме пред болестта , която сполетя Георги. Той има нужда подкрепа. Знаем и вярваме , че заедно можем всичко. Както печелим битките заедно на терена – така ще спечелим и тази битка заедно в живота. Защото сме длъжни да го направим, защото само така ще станем по-добри хора и защото няма по-сладка победа, когато всички милеем за нея!

Първата инициатива създадена от неговите приятели е събиране на спортни артикули, които да бъдат продадени на благотворителен търг, за подпомагане на лечението му. Събирането на артикулите тече и в момента, а в най-скоро време ще бъде създаден официален търг в социалните мрежи. До момента има събрани изключително ценни артикули, които ще бъдат обявени през следващата седмица в специалната Фейсбук страница.

Първият артикул, дарен за благотворителния търг за Георги е оригинална фланелка на България с №8 на Христо Стоичков от 1995 година. Фланелката е разписана на гърба лично от Камата. Друг любопитен артикул е фланелка на „Реал“ (Мадрид), носена от Кристиано Роналдо, с автограф.