3. 3 точки аванс за Лудогорец на върха след 3:0 и в Гоце Делчев (+ВИДЕО)

3 точки аванс за Лудогорец на върха след 3:0 и в Гоце Делчев (+ВИДЕО)

Лудогорец запази едноличното си лидерство в „А” група след класически успех над Пирин (Гоце Делчев) като гост в 12-ия кръг. С голове на Златински и Абало в края на първото полувреме и на резервата Марселиньо четири минути преди изтичането на редовните 90 минути разградчани се върнаха на победния път след нулевото равенство с Ботев (Пловдив) в миналия кръг.

С победата, която е 9-та, разградчани събраха 28 точки и водят с 3 пред Литекс, с 4 пред Ботев (Пловдив) и с 5 пред ЦСКА. Пирин (ГД) остава последен с едва 4 точки, като това е втората поредна загуба на „неврокопчани”.

Стойчо Стоев отново използва играчи, които по принцип са резерви във важните мачове.

Пирин започна вихрено в опит да открие резултата рано срещу далеч по-класния си съперник. Разградчани бяха разконцентрирани и можеше да бъдат ударени, но късметът и най-вече липсата на по-прецизни действия от страна на домакините запазиха двете нули. Вратарят Иван Чворович сбърка на три пъти, но успя да се поправи. Най-сериозната му грешка беше в 10-ата минута, когато не успя да хване връщане с глава на Моци. За миг топката попадна в Близнаков, но стражът се хвърли и не му позволи да отправи удар във вратата, прибирайки топката.

Постепенно Лудогорец се нагоди към не особено качествения терен на домакините. Разградчани обаче изпитваха проблеми в завършващата фаза, като Бакалов, който получи шанс, не се възползва от грешка на вратаря Абдиков в решителен момент. Стражът обаче се реабилитира като извади два шута отблизо на Бакалов и Ернандес. Пирин продължаваше да се надиграва с разградчани, но футболистите им стреляха слабо и неточно или се суетяха при изгодни възможности.

Така се стигна до 41-ата минута, когато Бакалов спечели дузпа за „орлите”, след като бе спънат от Фиданин в наказателното поле. Христо Златински реализира със слаб удар в долния ъгъл. Вратарят не помръдна и после изрита топката от яд.

В добавеното време на първата част Дани Абало, който отново беше оставен непокрит, удвои с ефектен прехвърлящ удар с глава, чукнал се в далечната греда. Асистенцията беше на Барт.

Така Лудогорец взе комфортна преднина преди втората част с изключително ефективни действия.

Шампионите и лидери в класирането установиха контрол след подновяването на играта. Чистите положения обаче липсваха, най-вече благодарение на Абдиков, на когото често се налагаше да действа като либеро.

За 3 минути нямаше футбол, когато прехвърчаха искри след спречкване между Киров и Златински. Резервата Светослав Дяков пък си изкара жълт картон, след като влезе в спор с публиката. Типична родна картинка…

В 73-ата минута Абало пропусна да вкара втория си гол в мача, след като не успя да уцели опразнената от вратаря Абдиков врата, което предизвика злорадия смях на публиката.

В 81-ата минута дойде най-спорното положение в мача, когато резервата Борислав Хазуров потърси съприкосновение с вратаря Чворович в наказателното поле и падна. Нападателят игра първи с топката, но реферът прецени, че последвалите му действия са били предумишлени и му показа жълт картон за симулация.

Лудогорец вкара трети гол четири минути преди края. Марселиньо, който се появи в 65-ата минута, не остави шансове на Абдиков с премерен удар от точката на дузпата, след като бе оставен да се разхожда в пеналта.

Пирин остави добри впечатления с достойната си игра. В края Фиданин опита падащ лист от далеч, изваден от Чворович с една ръка.

Мачът приключи с нов пропуск на Безяк, който от непосредствена близост не успя да завърши центриране отляво.

Следващата седмица на Лудогорец предстоят отложените мачове от 1/16-финалите за Купата на България срещу Дунав (Русе). В сряда от 18:00 ч те са домакини, а в събота от 15:00 ч са гости в дунавския град.

Пирин (ГД) пък приема Левски в събота след 0:4 в първия мач. Реваншът е от 16:00 ч.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза