3. "Акулите" на Бала спряха "синия" устрем (видео)

"Акулите" на Бала спряха "синия" устрем (видео)

2:1 за Черноморец над Левски пред близо 16 000 на стадион "Лазур"

Красимир Балъков и неговият Черноморец (Бургас) спряха устрема на Левски.

Пред над 15 000 зрители на стадион „Лазаур” „акулите” нанесоха първо поражение на „сините” – 2:1. Бургаският тим поведе с 2:0 след попадения на Георги Андонов и Рикардо Анд. Сашо Александров намали резултата в 79-ата минута, но глухата защита на Бала издържа и той успя да вземе три точки.

През миналата седмица Черноморец победи ЦСКА, а днес се справи и с Левски (с по 2:1 и в двата мача). Много пропуски пред вратата на Паскал Борел направиха Дарко Тасевски, Гара Дембеле и Влади Гаджев, който тресна гредата.

След постигнатия успех Черноморец оглави класирането на „А” група със 7 точки, колкото имат и тимовете на Локомотив (Пловдив) и Литекс. Левски остава с шест от три мача и съставът на Ясен Петров гледа към мача с шведския АИК в Лига Европа.

Треньорът на Черноморец Красимир Балъков бе наредил на Хайри да пази голмайстора на Левски Гара Дембеле. Дебют за Левски пък направи новият холандец Сержиньо Грийн, който си партнираше с Гаджев в центъра на халфовата линия.

Срещата започна двуостро и на високи обороти. Сержиньо стреля неточно още в първата минута, а Дембеле не бе точен с глава. На отсрещната врата Педриня стреля над вратата на Петков. Последваха още няколко опасни ситуации пред двете врати, завършили без гол.

В 29-ата минута резултат бе открит от състава на домакините. Дос Сантос намери отлично в пеналта Георги Андонов, той овладя топката, замахна и я прати в мрежата на легналия Петков.

”Сините” моментално тръгнаха в атака. Малко след гола Младенов можеше да изравни, но вместо да стреля, потърси свой съотборник с глава. В 40-ата минута на първата част се стигна до куриозен момент. Осветлението на стадион „Лазур” спря заради токов удар. Мачът бе спрян за над 5 минути, след което реферът Николай Йорданов даде 8-минутно продължение.

В него и двата тима пропуснаха изгодни положения. Първо Нуньо стреля в ръцете на Петков, а след това Тасевски не успя да преодолее Борел. 1:0 за Черноморец след едно полувреме игра.

Тимът на Ясен Петров започна по-активно вторите 45 минути. Жоазиньо стреля над вратата, а изстрел на Дембеле мина на метър покрай вратата след рикошет в защитник на домакините. В 54-ата минута обаче Рикардо Андре стреля от около 20-ина метра, а коженото кълбо облиза десния страничен стълб на Петков.

120 секунди по-късно Дембеле гърдира една топка пред пеналта, подаде я към Гаджев, но шутът на халфа не намери целта. Петров прибягна до смените и заложи на ветерана Сашо Александров.

След час игра обаче Петков спаси „синята” врата след удар на Дянков. В последвалата ситуация обаче той капитулира. Рикардо Андре стреля с глава, а след намесата на Жоро Петков топката тупна зад голлинията – 2:0.

Левски трябваше да атакува. В 75-ата минута Александров намери Гаджев от ъглов удар, полузащитникът стреля от воле, Борел успя да избие топката в гредата, а Дембеле не намери мрежата, стреляйки над вратата. Голът се печеше и в 77-ата минута „акулите” капитулираха.

Жоазиньо подаде към Кривия в пеналта и той с много хубав удар простреля стража на бургазлии. В следващата атака Александров бе близо до второто си попадение. Тоталният натиск на „сините”, днес в жълт екип, продължи, а Черноморец изпадна в глуха защита.

Крепостта обаче не бе разрушена за втори път. 2:1 и три точки за Черноморец.

Черноморец – Левски 2:1
(1:0) Андонов 29’
(2:0) Андре  61’
(2:1) Александров 77’

Черноморец: 33. Борел 18. Зайц 2. Дянков-к 4. Хайри (78’ Терзиев) 6. Старокин 14. Андре 78. Педриня 8. Марсио Нуньо 30. Дос Сантос 77. Андонов (62’ Фернандес) 13. Тошев (72’ Мориц);

Левски: 1. Петков-к 2. Мюлдер 5. Иванов 55. Милиев 14. Минев 45. Гаджев 3. Грийн (68’ Иса) 22. Тасевски (59’ Александров) 17. Младенов (79’ Киров) 39. Дембеле 20. Жоазиньо;

Жълти картони: Педриня, Фернандес, Мориц, Дос Сантос (Ч); Минев (Л);
Стадион: „Лазур”, Бургас, 15 500 зрители;
Съдия: Николай Йорданов;

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч