3. „Акулите” надвиха Берое с гол от дузпа на Балтанов (СНИМКИ)

„Акулите” надвиха Берое с гол от дузпа на Балтанов (СНИМКИ)

В петък старозагорци заминават на подготвителен лагер в Алания

Берое отстъпи с 0:1 пред Черноморец (Бургас) в контролна среща. Единственото попадение в срещата реализира Лъчезар Балтанов в 26-ата минута от дузпа, а спарингът се игра на градския стадион в Поморие.

В първите минути играта бе равностойна, със скоростни атаки на Берое, но без завършващ удар, съобщава официалният сайт на старозагорци.

В 7-ата минута Стефан Спировски центрира от пряк свободен удар на около 2 метра от тъчлинията в ляво по атаката на „Берое“. Силният вятър обаче прати топката право в ръцете на Стефано Кунчев.

Две минути по-късно, след добро двойно подаване между Спировски и Пенев, македонецът се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но Кунчев успя да избие, след което нямаше футболист в зелено да отправи втори удар. В 25-ата минута при центриране на Фонсека топката срещна неволно ръката на Владимир Зафиров и съдията отсъди спорна дузпа. От бялата точка Лъчезар Балтанов прати топката в средата на вратата по земя за 1:0. Малко по-късно Фонсека е изведен с пета в наказателното поле, където пада, искайки втора дузпа, но съдията не отсъди такава. В 33-ата минута отново Фонсека излезе на удобна позиция на ъгъла на наказателното поле, навлезе в него и стреля към вратата, но топката премина на сантиметри от далечната греда в аут.

Минута по-късно Лъчезар Балтанов напредна отляво и центрира по земя, топката мина под крака на Георги Динков и попадна в Карлос Фонсека, който обаче я насочи прекалено слабо право в ръцете на Иван Караджов. В 35-ата минута бърза атака за „Берое“ с едно подаване завърши с центриране на Веселин Пенев в наказателното поле за Мартин Райнов, вратарят Кунчев и Дамчевски не се разбират, но в крайна сметка стража лови преди Райнов да успее да стреля. Две минути след това Мателе пробва удар от границата на наказателното поле фронтално на вратата по земя към лявата греда на пазената от Караджов врата. Стражът обаче прояви добър рефлекс и спаси. В 40-ата минута атака отляво за „Черноморец“ чрез Балтанов и Фонсека, при която последният центрира в наказателното поле. От близо Мателе стреля по земя, но се подхлъзна и прати топката покрай вратата в аут.

Така почивката дойде при резултат 1:0, а след нея Фонсека изведе Гофред в наказателното поле, той пробва удар, но право в ръцете на Караджов. В 52-ата минута Стефан Спировски изпълни пряк свободен удар на 23 метра, но Янко Георгиев успя да улови насочената към долния ляв ъгъл на вратата му топка. Четири минути по-късно Георги Динков центрира отляво, Станислав Костов пробва задна ножица от наказателното поле, но топката премина на сантиметри покрай вратата. В 84-ата минута Николай Чипев преодоля двама противникови футболисти, след което опита удар от 21 метра, но встрани от целта. Три минути по-късно Веселин Пенев центрира от фаул в наказателното поле, но над всички се извиси Стефано Кунчев, който улови топката преди футболист в зелено да успее да играе с нея. В 88-ата минута Венцислав Христов бе повален в наказателното поле, но реферът не отсъди дузпа. Така срещата завърши с минимална загуба за момчетата на Петър Хубчев, които на 3 февруари заминават на подготвителен лагер в турският курорт Алания, където ще изиграят три контролни срещи.

„Черноморец“ (Бургас) – „Берое“ (Стара Загора) 1:0
1:0 Лъчезар Балтанов 26′ (д.)

Стартови състави:

„Черноморец“ (Бургас): Стефано Кунчев, Яни Пехливанов, Фернандо Гомес – Чико, Александър Дамчевски, Славчо Шоколаров, Лъчезар Балтанов, Карлос Фонсека, Гофред, Нджого, Мателе; старши треньор: Димитър Димитров

„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 15. Георги Динков (62′ – 2. Илия Мунин), 6. Иво Иванов (60′ – 14. Игнат Дишлиев), 3. Владимир Зафиров (60′ – 5. Борислав Стойчев), 28. Веселин Пенев – 8. Самир Аясс, 92. Стефан Спировски – 91. Николай Чипев, 18. Атанас Зехиров (54′ – 10. Венцислав Христов), 9. Станислав Костов (60′ – 21. Елиаш) – 19. Мартин Райнов (60′ – 70. Георги Костадинов); старши треньор: Петър Хубчев

Жълти картони: Славчо Шоколаров (29′ – груб фаул) ["Черноморец"]; Николай Чипев (10′ – груб фаул), Игор Джоман (89′ – груб фаул) ["Берое"]

Стадион: Градски, Поморие

Прогноза: Голове и домакинска победа на Лудогорец - Локо (София)