3. "Акулите" удариха "смърфовете" в контрола (снимки+видео)

"Акулите" удариха "смърфовете" в контрола (снимки+видео)

Отборът на Черноморец (Бургас) победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в първата лятна проверка и за двата тима

Отборът на Черноморец (Бургас) победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в контролна среща играна на един от терените на комплекс „Пири” в град Банско.

„Акулите” поведоха в резултата със спорен гол в 33-ата минута дело на Борислав Балджийски след изпълнение на двоен фаул, а в 55-ата минута Георги Андонов покачи на 2:0. Шест минути по-късно „смърфовете” върнаха едно попадение чрез Ненад Лукич. Проверката бе първа и за двата тима отначалото на лятната им подготовка.

През първата част играта се водеше предимно в централната част на терена като отбора на Локомотив имаше леко преимущество във владението на топката. „Смърфовете” създадоха и първото по-чисто положение в мача, след като в 8-ата минута Лукич нанесе много опасен удар от границата на наказателното поле и топката прелетя над напречната греда.

„Акулите” по-рядко поглеждаха към противниковата врата. Все пак в 20-ата минута Балджийски пробва своя мерник от далечна дистанция, но след удара му, топката премина встрани от дясната греда на вратата на Локомотив.

Най-спорното положение през първата част дойде в 33-ата минута, когато падна и гола за възпитаниците на Димитър Димитров. Главният рефер Ивайло Стоянов отсъди спорен двоен фаул в наказателното поле на „смърфовете”, след който Балджийски откри резултата в полза на бургазлии.

Малко преди края на първото полувреме Захора имаше отлична възможност да възстанови равенството с чудесна странична ножица, но Стоян Колев внимаваше и опази вратата си суха.

На почивката Димитър Димитров изцяло подмени единайсеторката от първата част, докато неговият колега Драган Канатларовски замени шестима футболисти, като остави на терена Вальо Георгиев, Захора, Лукич, Родригес и Крачунов от игралите през първата част за Локомотив. Впоследствие за „смърфовете” се появиха в игра още Йордан Тодоров, дошлия на проби португалец Антонио Уеслем и Бисеров.

Второто полувреме определено бе по-динамично, като и двата отбора успяха да създадат по-опасни положения. Отново превес имаха пловдивчани, но те не съумяха да се възползват максимално от създадените ситуации пред вратата на появилия се след почивката Ник Дашев.

Сериозни пропуски за Локомотив направиха Захора, който излязъл очи в очи с Дашев не успя да се разпише и Йордан Тодоров, чийто силен удар бе избит в корнер от стража на бургазлии.

Малко неочаквано в 55-ата минута Черноморец удвои преднината си с попадение на Георги Андонов, който овладя топката на гърди в наказателното поле на Локомотив и с удар от воле прати топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Лучини.

Шест минути по-късно „железничарите” върнаха едно попадение чрез Ненад Лукич, който  удар от 13 метра направи резултата 1:2.

„Акулите” като по чудо не поведоха с 3:1 в 69-ата минута след невероятен пропуск на появилия се през втората част Ака. При една чудесно развила се атака за Черноморец, Андонов получи хубав дълъг пас от Паланков, след което преодоля хвърлилия се в краката му Дашев и центрира към Ака, който на празна врата прати топката с глава над гредата.

Докрая на срещата нищо по-интересно не случи и пред двете врати и по този начин отборът на Черноморец победи Локомотив (Пловдив) в първата лятна проверка и за двата тима.
Добрин Гьонов: Всяко начало си има край