3. Ангел Червенков тръгна с победа начело на Литекс

Ангел Червенков тръгна с победа начело на Литекс

Новият треньор на Литекс Ангел Червенков дебютира с победа. "Оранжевите" удариха с 2:0 Етър на Стадон "Ивайло" във Велико Търново. Защитникът Николай Бодуров откри резултата в 7-ата минута. Привлеченият от Пирин футболист засече с глава центриране от ъглов удар. 2:0 направи Сандриньо в 12-ата минута. Бразилецът овладя топката след центриране на Христо Янев и от удобна позиция в наказателното поле я прати в мрежата.

Най-новото попълнение на Литекс - нападателят Дормушали Саидходжа влезе през второто полувреме, но така и не успя да застраши сериозно вратата на Етър. Ангел Червенков гласува доверие на четирима футболисти от школата на Литекс - Александър Ивайлов, Мартин Михайлов, Максим Стойков и Атанас Димитров.