3. Ангел Манолов от Беласица (Петрич) е петият най-слаб вратар в Европа

Ангел Манолов от Беласица (Петрич) е петият най-слаб вратар в Европа

Безпристрастната статистика показва, че Манолов допуска попадение на всеки 36,8 минути

Вратарят на опашкаря в „А” група Ангел Манолов е петият най-слаб вратар в Европа, показва проучване на IMScouting.

Класирането е на базата на допуснати голове в сравнение с изиграни минути, като безпристрастната статистика показва, че Манолов допуска попадение на всеки 36,8 минути. Манолов е изиграл 2430 минути, в които е допуснал 66 гола. Все пак трудно може да се определи класата на даден вратар според класацията, тъй като Беласица и останалите тимове, в които играят въпросните „грешници”, са от доста слабо ниво.

Лидер в класацията е вратарят на австрийския Алтах Марио Краснитцер, който допуска гол на 25,3 минути. Куриозното е, че другият вратар на Алтах Андреас Михл е на 4-о място с получен гол средно на 34,4 минути. Любопитното също така е, че в челото не са само вратари на отбори от по-слаби първенства, като третото място се заема от стража на Спортинг (Хихон) Серхио Санчес. Той вади топката от мрежата си на всеки 34,3 минути. Съотборникът на Санчес Инаки Лафуенте е на 10-о място с коефициент от 39,1 мин.
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо