Арда застигна ЦСКА и Левски (ВИДЕО)

Криза в Крумовград след 1:3 у дома

Арда затвърди отличната форма, в която се намира, с четвърта поредна победа в Еfbet Лига след напълно заслужен успех с 3:1 над Крумовград. Тимът на Александър Тунчев изкова трите точки далеч от Кърджали насред "Коматево", където до този момент абсолютният новак в елита се чувстваше повече от комфортно, печелейки срещу Лудогорец, ЦСКА 1948 и Локомотив София, взе точка и от Левски.

Позитивната форма на Арда пък изтреля тима в топ 4 и временно поне "сините" задминаха ЦСКА и с 19 точки вече дишат във врата на "сините", като тепърва двата тима има да играят отложен мач помежду си. В същото време Крумовград забрави чувството да печели, а последният триумф в елита е отпреди повече от месец, когато надделя над столичните "железничари" с 2:0.

Двубоят започна ударно за гостите, които поведоха с първата си отлична възможност. В 6-ата минута Джелал Хюсеинов се оказа най-съобразителен в наказателното поле на домакините и от близо успя да вкара. Безсилието в играта на домакините бе очевидно, а скоро след това интригата бе убита след само 17 минути. Тогава националът Преслав Боруков бе намерен в наказателното поле, а нападателят успя да поеме топката, след което да я запрати във вратата на Янко Георгиев за 2:0.

Три минути по-късно Алекс Колев опита да изненада Анатолий Господинов с хубав удар от въздуха, но топката мина над целта.  Всичко приключи окончателно след едва 30 минути игра. Тогава Радослав Цонев центрира от ъглов удар, намирайки перфектно Умар Сако, чийто удар с глава не остави никакъв шанс на Янко Георгиев. До края на първата част нов гол не падна, а двата тима се оттеглиха на почивка преди да подновят съперничеството.

Второто полувреме започна с ново положение пред Янко Георгиев. Бившият халф на Левски Радослав Цонев опита да се нареди сред голмайсторите в двубоя, но ударът му бе твърде висок. Минути по-късно треньорът на домакините Неманя Миланович бе принеден да заменя Серкан Юсеин, получил контузия, а на мястото му се появи Бисер Бонев.

След час игра Крумовград все пак успя да надигне глава. Диего Рапосо се възползва от грешва в отбраната на съперника и намали на 1:3 в опит за чудо и поне частичен обрат. До края обаче Арда изигра перфекно срещата без да допуска домакините да се върнат в срещата. Тимът на Тунчев затвори плътно постъпите към вратата си и се поздрави със заслужен успех.

Състави:

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 3. Калоян Пехливанов, 91. Вячеслав Велев, 11. Александър Георгиев, 10. Серкан Юсеин, 14. Даниел Миланович, 2. Джуниет Али, 30. Жак Пехливанов, 13. Диего Рапосо, 9. Александър Колев (к)

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 11. Мартин Стойчев, 21. Радослав Цонев, 80. Лъчезар Котев (к), 7. Абубакар Тунгара, 99. Станислав Иванов, 17. Иван Коконов, 9. Преслав Боруков