3. "Армейците" разнищиха Литекс след поредното "one man show" на Мораеш (видео и снимки)

Отборът на ЦСКА разгроми ловчанлии с 4:1, "червените" стават шампиони и при равенство в Разград

Отборът на ЦСКА взе изключително важна победа с 4:1 над Литекс в дербито от предпоследния 29-кръг на „А”. За пореден път в герой за „червените” се превърна неудържимият Жуниор Мораеш, който сам изкова успеха на „Българска армия”, бележейки хеттрик. Бразилецът се разписа в 25-ата, 38-ата и 47-ата минута, а Пламен Крачунов добави още едно попадение в 64-ата. „Оранжевите” все пак стигнаха до почетен гол, дело на Момчил Цветанов в 68-ата минута.

„Армейците” не можеха да разчитат на треньорските напътствия на наказания Стойчо Младенов, но за сметка на това се радваха на сериозната подкрепа на близо 10 000 свои верни привъженици.

След равностойно начало домакините постепенно иззеха инициативата и започнаха да поглеждат все по-често към вратата на ловчанлии. От своя страна футболистите на Христо Стоичков използваха всяка възможност за контрааката, но добре подредената защита на „червените” ги принуди да разчитат главно на удари от далечна дистанция преди почивката.

Борис Галчев бе близо до откриване на резултата в 10-ата минута след отлично двойно подаване с Жуниор Мораеш. Последва диагонален удар от границата на наказателното поле, но топката премина на метър встрани от вратата на Литекс.

Окуражени от своята публика „армейците” се хвърлиха още по-устремено в предни позиции. Така се стигна до 25-ата минута, когато след центриране на Галчев от ъглов удар Илия Миланов можеше да си отбележи нелеп автогол с глава, но Илко Пиргов успя с невероятен рефлекс да избие топката. Тя обаче попадна на крака на Жуниор Мораеш, който от няколко метра нямаше право да сбърка.

Нова грешка в отбраната на ловчанлии доведе до втори гол във вратата на Илко Пиргов. В 38-ата минута Присо центрира остро отдясно, а Страхил Попов изчисти много лошо топката, подарявайки я на Мораеш. Бразилецът реагира мигновено и с премерен удар от десетина метра матира за втори път стража на гостите.

Рециталът на „червената” десетката обаче не спря дотук. Две минути след началото на втората част Бандаловски намери рожденика Тодор Янчев, който технично с пета изведе Жуниор Мораеш сам срещу Илков Пиргов. Голмайсторът на ЦСКА преодоля технично вратаря на ловчанлии и от малък ъгъл оформи своя хеттрик.

Малко по-късно бразилецът бе заменен с цел да бъде запазен за решаващия двубой за титлата с Лудогорец и заслужено получи продължителните овации на феновете.

Неговите съотборници обаче показаха, че могат да бележат и когато той не е на терена. В 64-ата минута Пламен Крачунов бе оставен абсолютно непокрит след центриране от корнер на Галчев и с красив плонж направи преднината на домакините още по-изразителна.

Четири минути по-късно ловчанлии успяха да стигнат до почетно попадение след като Светослав Тодоров разтресе гредата отблизо, а при добавката Момчил Цветанов не сбърка.

До края срещата просто се доиграваше, а мислите на футболистите в „червено” вече бяха насочени към ключовия двубой в Разград, който ще излъчи новия шампион на България.

След този успех на „армейците” дори равенство с Лудогорец в сряда ще им бъде достатъчно, за да постигнат заветната си цел. Ловчанлии пък се отдалечават от Лига Европа и трябва да гонят задължителна победа над Локомотив Пловдив в последния кръг, ако искат да запазят шансове за евроквота.

ФОТОГАЛЕРИЯ С ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

8 Черно Море Варна 29 15 4 10 44:25 19 49
9 Миньор Перник 29 8 11 10 34:39 -5 35
10 Берое Стара Загора 29 9 7 13 29:36 -7 34
11 ПФК Монтана 29 8 7 14 27:47 -20 31
12 Ботев Враца 29 7 7 15 28:42 -14 28
13 Локомотив София 29 4 9 16 23:48 -25 21
14 Видима-Раковски 29 3 5 21 17:57 -40 14
15 ФК Калиакра 29 2 5 22 24:74 -50 11
16 Светкавица Търговище 29 1 5 23 8:64 -56  8