3. България направи 2:2 с Армения в първата си квалификация по футзал

България направи 2:2 с Армения в първата си квалификация по футзал

Българският национален отбор по футзал направи равенство 2:2 с Армения в предварителна квалификация за Европейско първенство. „Триркольорите” поведоха с гол на Владо Гочев още в 3-та минута, но допуснаха пълен обрат в рамките на първата част. В 7-та минута Мкхитариян изравни, а в 19-ата Даниелян направи 2:1 за Армения.

През втората част в 30-та минута най-добрият на терена Благовест Манев възстанови равенството с топовен шут. Армения стигна до дузпа за 6-и фаул, каквито са правилата на футзала, но Капокранян нацели напречната греда и пропусна отново да даде преднина на арменците. Последва масирана атака на България и 20 секунди преди сирената за края на мача, братът на Благовест Манев - Бойчо сам срещу вратаря изпусна да даде победата на България.

Този мач е най-слаб от организационна гледна точка във варненския дворец на културата и спорта. Може би това е и единствената надпревара, за която не е имало пресконференция, няма акредитации за варненските спортни журналисти, а мениджърът Тодор Праматаров не гледа мачовете, а ходи да гони журналистите от всички възможни места.

Състав на България: Хаджиев, Викторов, Бойчо Манев, Благовест Манев, Влади Гочев
резерви: Стефанов, Стайков, Несторов, Борисов, Койчев

Президентът на БФС Борислав Михайлов откри официално предквалификациите в група В за Европейско първенство по футзал в зала "Конгресна" в ДКС във Варна. Надпреварата се провежда под патронажа на кмета на Варна Кирил Йорданов, като вече се изигра първият двубой от днешната програма.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза