3. България победи с 1:0 Латвия

България победи с 1:0 Латвия

България победи с 1:0 Латвия в приятелски мач преди важните двубои с Черна Гора в София и Италия на Апенините съвсем скоро.

Макар и с минимална победа, нашите напълно надиграха гостите и контролираха събитията през цялото време.

Димитър Рангелов донесе победата в началото на второто полувреме. Единствената лоша новина за Мъри Стоилов бе, че Ивелин Попов излезе накуцвайки в 33-ата минута.

Латвийците с почти нищо не затрудниха нашия състав. Те имаха само едно положение, но то бе почти гол, след като Манолев се наложи да изчисти топката от голлинията. От друга страна България разчиташе предимно на Мартин Петров и Благой Георгиев, които действаха по фланговете и създаваха опасности.

Българите взеха инициативата от самото начало. Първата опасност пред латвийската врата дойде в 10-ата минута. След центриране и недобре изчистена топка, Благо Георгиев стреля почти по земя и защитник на гостите с последни усилия изби в корнер.

Още в 23-ата минута Ивелин Попов пък се контузи и бе заменен от Домовчийски.  В 28-ата минута отново се разминаха с гола. След изпълнение на корнер отдясно Живко Миланов стреля, плонжирайки с глава, но Ванинс изби.

В последните минути преди края на първата част България натисна здраво гостите, но гол не падна. Домовчийски и Мартин Петров не успяха да вкарат на вратаря Ванинс.

През второто полувреме Станимир Стоилов направи няколко смени в началото. Той вкара в игра  Сърмов, Рангелов и Пламен Николов, а от игра излязоха Бербатов, Рангелов и Пламен Николов.

Малко след това дойде и най-опасното положение пред вратата на Николай Михайлов. В 49-ата минута, след корнер, топката бе изчистена от Станислав Манолев от голлинията след удар на футболист на Латвия.

Пет минути по-късно падна и единственият гол. Благо Георгиев центрира по диагонал от около 30 метра към наказателното поле. Топката падна около вратарското поле и след карамбол стигна до Димитър Рангелов, който я мушна до дясната греда.

До края на мача двамата селекционери извършиха доста смени и темпото спадна.

България пропусна още няколко изгодни положения, чрез Рангелов и Манолев и в крайна сметка записа минимална победа над доста слабия си съперник пред малобройната публика на националния стадион.