3. България се измъчи срещу Люксембург, но стартира с победа квалификациите и оглави група А (ВИДЕО+СНИМКИ)

Драма със седем гола и магически победен гол в 93-ата минута на Тонев

Българският национален отбор по футбол започна с победа квалификациите за Световното през 2018 в Русия.

Възпитаниците на Ивайло Петев не впечатлиха с играта си, но спечелиха с 4:3 срещу Люксембург изключително драматично важни три точки, които ни качиха на първото място в групата, където са още отборите на Франция, Беларус, Холандия и Швеция.

Нашите момчета поведоха в резултата през първата част, а в средата на втората част в рамките на две минути допуснаха обрат. Все пак показахме характер и след попадения на Марселиньо и Ивелин Попов отново си върнахме гола аванс.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК

Точно когато изглеждаше, че всичко в мача е решено и течеше първа минута от добавеното време 18-годишният Бонер вкара изравнителен гол.

Две минути по-късно Александър Тонев измъкна националния ни отбор от резила с фантастичен гол от границата на наказателното поле

Двубоят започна равностойно, като напук на очакванията Люксембург  не се затвори, а напротив. Опитваше да пресира дълбоко в половината на нашия национален отбор, както и да владее топката. Първият точен удар в мача бе на сметката на гостите, но Владо Стоянов сигурно улови.

В 16-ата минута  България откри резултата след страхотен шут от над 25 метра на Димитър Рангелов, който не остави шанс на вратаря на Люксембург. Това бе шести гол на българския нападател с екипа на националите.

Оттук до края на първата част лъвовете държаха инициативата в срещата и непозволиха на гостите да създадат опасност пред Владо Стоянов.

В 41-ата минута  хубав удар на Георги Миланов  намери напречната греда, като Люксембург оцеля в тази ситуация.

В началото на второто полувреме гостите наложиха нещо като натиск, който в 60-тата минута даде резултат.

Люксембург изравни  чрез бившия нападател на ЦСКА Йоаким, който получи в наказателното поле и след карамбол успя да преодолее Владо Стоянов.

Само две минути по-късно отново Йоаким преодоля Владислав Стоянов, за да донесе пълен обрат на своите в мача. Нападателят на Люксембург финтира Иван Иванов и стреля елегантно покрай плонжа на Стоянов.

В 65-ата минута Марселиньо изравни резултата след попадение с глава, дошло след центриране от корнер. Попов засече с глава на близката греда, като топката стигна до Марселиньо, който я чукна с глава, за да изравни.

В 78-ата минута Ивелин Попов препарира Жонатан Жубер след прецизно изпълнен пряк свободен удар и отново изведе националите напред в резултата.

В 91-ата минута резервата Бонер изравни резултата след поредната контраатака за гостите и със страхотен завършващ удар матира Стоянов.

Две минути по-късно Александър Тонев с магическо изпълнение от границата на наказателното поле донесе успеха на родните национали

В другите две срещи Швеция и Холандия завършиха 1:1, а Беларус измъкна точка от Франция у дома след 0:0.

Френски съдия свири на България срещу Северна Ирландия

Французинът Жером Брисар беше назначен от УЕФА да ръководи утрешното гостуване на футболните национали в Северна Ирландия

В Спартак Варна очакват пари от шефа за заплати

В Спартак Варна очакват пари от Павлин Николов, за да платят заплатите за август на играчите