3. БАТЕ Борисов пак смрази България - 4:0 срещу Литекс

БАТЕ Борисов пак смрази България - 4:0 срещу Литекс

Отборът от Ловеч остана на 4 минути от групите на Лига Европа.

БАТЕ Борисов се превръща в "черна котка" за българския клубен футбол. Отборът от Беларус разгроми с 4:0 Литекс след продължения в реванша от плейофите на Лига Европа, предаде репортер на Novsport.com. По този начин БАТЕ Борисов отстрани втори български отбор след Левски миналата година.

Литекс остана само на четири минути от влизането в групите на Лига Европа. До 86-та минута резултатът бе 0:0, но тогава защитникът Сосновски се извиси над всички в наказателното поле след центриране от ъглов удар и с глава прати топката в мрежата на Голубович. Така общият резултат от двата мача стана 1:1 и се стигна до продължения. Там крахът на Литекс стана пълен.

В 95-та минута Родионов направи резултата 0:2. Беларуският тим организира перфектна контраатака, като Скавич проби по лявото крило и подаде на непокрития си съотборник. Той от десетина метра разстреля Голубович. В 99-та минута Стасевски центрира от корнер, Сосновски бе оставен непокрит на бялата топката и от воле направи 0:3. В последната минута на второто продължение Скавич само оформи за протокола крайно унизителното за Литекс 0:4.

Мачът на Градския стадион в Ловеч протече изключително нервно, като домакините имаха малко повече голови положения. В 10-та минута защитник на БАТЕ Борисов изби в последния момент топката от краката на Том. Най-чистото положение за домакините през първото полувреме пропиля Сандриньо. В 36-та минута той остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Веднага след това вратарят Голубович извади по невероятен начин голов удар на Павлов.

През второто полувреме Литекс пропиля шансовете си в 57-та и 76-та минута. В първата Сандриньо не подаде към Нифлор, който бе сам пред вратата, а стреля в аут. В 76-та минута пък след триходова комбинация Том - Нифлор - Сандриньо, последният стреля в аут от добра позиция. В следващата атака пък Голубович успя да хване топката от краката на Павлов, който бе останал сам срещу него. За да се стигне до "нещастната" 86-та минута, когато Литекс на практика се раздели с надеждите си за влизане в групата на Лига Европа през този сезон.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА