3. Беласица в „Б” група след 1:4 от Литекс

Беласица в „Б” група след 1:4 от Литекс

Отборът на Литекс постигна победа с 4:1 над тима на Беласица в първия мач от 27-ия кръг на „А” група и по този начин прати петричани в „Б” група. Гостите от Бела изненадващо поведоха резултата с гол на Мариян Огнянов, но Литекс направи пълен обрат и прибави нови 3 точки към актива си. Беласица пък вече официално изпадна в „Б” група, петричани нямат никакъв шанс за спасение.

Отборът на Литекс постигна победа с 4:1 над тима на Беласица в първия мач от 27-ия кръг на „А” група и по този начин прати петричани изпадат в „Б” група. Гостите от Бела изненадващо поведоха резултата с гол на Мариян Огнянов, но Литекс направи пълен обрат и прибави нови 3 точки към актива си. Беласица пък вече официално изпадна в „Б” група, петричани нямат никакъв шанс за спасение.

Срещата започна по изключително интересен начин. Още в 5-ата минута Мариян Огнянов успя да изведе гостите напред в резултата с удар от около 25 метра, който премина над ръцете на Голубович. Последва страхотен пропуск от страна на Литекс. Манолев центрира топката на главата на Нифлор, но ударът на французина от 2 метра премина над вратата. Литекс натисна своя съперник и последваха неточни удари на Сандриньо, Шандор и Бибишков.

Натискът на домакините все пак даде резултат в 32-ата минута, когато Бибишков успя да изравни резултата. Нифлор свали с глава към своя партньор в атаката на „оранжевите”, Бибишков спря топката и с десния крак прониза Манолов за 1:1. Малко след това Кишишев опита да изненада стража на гостите с техничен удар от дъгата, но топката премина над вратата. Бела отговори с нов далечен удар на Огнянов, но този път топката попадна право в ръцете на Голубович. Минута преди края на първата част домакините все пак успяха да вкарат втори гол. Силен удар от воле на Сандриньо рикошира в тяло на бранител на Бела и заблуди вратаря Манолов, който се метна в другия ъгъл – 2:1.

През втората част темпото на игра видимо падна, а футболистите на Литекс бяха пълни господари на терена. В 51-ата минута резултатът стана 3:1, след като Манолев центрира добре към Нифлор, французинът засече с едно докосване и прати топката под плонжа на Ангел Манолов за 3:1. Литекс продължи да атакува и бразилецът Дока изпусна две добри положения за домакините, които бяха спасени от Манолов.

Срещата отново стана интересна в последните няколко минути. Първо Сертич излезе сам срещу Голубович, но стражът на домакините спаси с крак удара на сърбина. Малко по-късно силен удар на резервата за Литекс Диего бе спасен от Манолов. В 90-ата минута на мача домакините направиха нов страхотен пропуск. Момчил Цветанов, който също се появи като резерва, излезе сам срещу Манолов, но вместо да стреля, реши да го финтира и топката му бе избита. Все пак в добавеното време Литекс стигна до нов гол. Младият Диего излезе сам срещу Манолов, преодоля го и с техничен удар прати топката в опразнената врата, с което оформи и крайното 4:1.

Така с тази победа отборът на Литекс вече има 51 точки в актива си и заема третото място с точка повече от Черно море и 2 пред Локо София. Беласица пък вече и на теория изпадна в „Б” група. Петричани имат едва 14 точки в актива си 3 кръга преди края и изостават на цели 10 точки от спасителното 13-о място, което се заема от Спартак Варна.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо