3. Берое би Локо (София) с 1:0 с гол от съблекалните (видео+снимки)

Берое би Локо (София) с 1:0 с гол от съблекалните (видео+снимки)

Емил Ангелов вкара единственото попадение в първия мач от 18-ия кръг на "А" група

Отборът на Берое записа първа победа през пролетния полусезон, след като днес се наложи с минималното 1:0 над тима на Локомотив (София). Срещата се игра на стадион "Берое" и бе първа от програмата на 18-ия кръг на родната "А" група.

Единственото попадение в мача бе дело на Емил Ангелов - Бабангида. Повторен дебют за домакините направи Тодор Христов, който се завърна в родния си тима от състава на Левски.

Двубоят започна с летящ старт на заралии, които излязоха напред в резултата още във 2-та минута, когато Стефан Велев навлезе добре в наказателното поле и намери непокрития Емил Ангелов, който от няколко метра не сбърка пред почти празната врата за 1:0.

След попадението домакините продължиха да владеят инициативата, докато гостите се задоволяваха основно с контраатаки. При една от тях в 14-ата минута, Манчев бе изведен очи в очи с Иво Иванов, но стражът показа добър рефлекс и спаси изстрела му.

В 18-ата минута Елиаш можеше да удвои преднината на своите, ала изстрелът му от дистанция прелетя над вратата на Галев. Последваха няколко опасни центрирания в пеналта на "железничарите", но стражът на столичани успя да се намеси добре.

Последното по-интересно положение за първата част дойде в 36-ата минута, когато Емил Ангелов засече с глава хубаво центриране, но Галев спаси.

Второто полувреме отново стартира с по-добра игра на заралии, като още в 53-ата минута Ливраменто опита късмета си от дистанция, но Галев изби в корнер.

Така дойде 61-ата минута, когато Писаров стреля с пета в пеналта, Галев изби, кълбото попадна в Емил Ангелов, който се разписа отблизо, но попадението бе отменено заради засада.

Натискът на "зелено-белите" обаче продължаваше и в 63-ата минута Велев навлезе в пеналта на гостите след самостоятелна акция, стреля, но топката рикошира в Гаров, след което бе уловена от Галев.

В 68-ата минута пък, Везалов засече с глава центриране от корнер на Ливраменто, но топката излезе в аут.

След това положение темпото на игра поспадна, а домакините започнаха да действа по-сигурно. Това даде шанс на гостите да изравнят, след като в 88-ата минута Мартин Димитров стреля опасно, но Иво Иванов спаси.

До края на мача нов гол все пак не падна и така Берое победи Локомотив (София) с 1:0 в първия мач от 18-ия кръг на родната "А" група.

След тази победа Берое се изкачи на 12-о място във временното класиране с актив от 15 точки, на 5 от зоната на изпадащите и на 1 зад 11-ия Локо (София)

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия