3. Берое и Литекс направиха драматичен голов спектакъл и си поделиха по точка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии изоставаха на два пъти, а в добавеното време поведоха, но не бе достатъчно за трите точки

Берое и Литекс направиха истинско шоу на стадиона в Стара Загора изпълнено с много драма и обрати, завършвайки при резултат 3:3. Литекс откри с гол на Асприля в 34-ата. Джоман изравни през втората част, а отново Асприля отбеляза за 2:1 в 74-ата. Исмаил Иса върна равенството в 82-ата, а Елиаш даде преднина на Берое в 5-ата минута на добавеното време. Крайният резултат оформи Елтон в седмата минута на продължението.

Преди началото на срещата с минута мълчание бе почетена паметта на жертвите след атентатите в Париж.

Берое започна силно първата част и още в 3-ата минута резултатът можеше да бъде открит, но след пас на Елиаш, който матира отбраната на Литекс, Зехирво не успя да преодолее Баривиейра.

В 10-ата минута обещаваща атака на домакините бе спряна заради несъществуваща засада на Спас Делев.

При изпълнение на пряк свободен Спас Делев отправи опасен удар, но разстоянието бе прекалено голямо и вратаря на ловчанлии успя да реагира навреме.

Литекс успяваше да се справи с атаките на Берое и чакаше своя момент, който дойде в 34-ата минута след грешка на Макенджиев. Вратарят на Берое опита да изчисти топката, но я подаде на Асприля, колумбиецът пое на гърди и напредна и с точен удар по земя разпечата вратата на заралии.

Грешките в играта на Берое зачестиха след попадението, а в 40-ата минута слаб пас на Зафиров в централната зона можеше да доведе до втори гол, но Нунеш не игра добре и подари топката на Макенджиев.

Подобно на първото полувреме Берое владееше повече топката след почивката, а в 47-ата Зехиров с изненадващ диагонален удар можеше да изненада вратаря на Литекс, който отклони с усилие в корнер.

Петър Хубчев предприе двойна смяна в 52-ата, вкарвайки Джоман и Исмаил Иса. При пропуск на Нунеш в 69-ата последва бърза контра на домакините отдясно, Иса видя включващия се Джоман и подаде към него. Французинът овладя и с точен удар изравни резултата.

Равенството се запази само четири минути. Асприля получи в наказателното поле на Берое, завъртя се и шутира силно, Макенджиев отклони, но топката все пак влезе във вратата на домакините.

В 82-ата Елиаш намери влизащия на скорост Исмаил Иса и пусна топката към нападателя, който от много трудна позиция успя да насочи топката в мрежата на Литекс за 2:2.

Заключителните минути на двубоя бяха изпълнени с напрежение и много динамика. В последната минута от петминутното продължение Спас Делев с меко центриране намери Елиаш, който изпревари със шпагат Баривиейра и отклони във вратата за 3:2.

Съдията не свири край на срещата и в седмата минута на продължението, две по-късно от дадените пет, Страхил Попов центрира във вратарското поле и Елтон засече с глава за крайното 3:3.