3. Берое нанесе първо поражение на Локо (Сф) в "А" група през 2015-а и заплете битката за Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Старозагорци бяха по-напористи и спряха серията на Локо (Сф) от 11 мача без загуба с победен гол на Георги Костадинов в края за 1:0

Берое нанесе първо поражение на Локомотив (Сф) в А група през 2015-а след минимален успех с 1:0 в „Надежда” в 29-ия кръг. Георги Костадинов вкара победния гол в края с много интелигентно копване над Митрев пред едва около 300 зрители.

Трите точки връщат отбора на Петър Хубчев с пълна сила в битката за евротурнирите, която стана още по-заплетена, докато Локомотив (Сф) си остава втори на 8 точки зад лидера Лудогорец, който ще спечели четвърта поредна титла при успех или реми в Разград именно срещу Локо (Сф) в следващия кръг.

ГАЛЕРИЯ ОТ ЛОКО (СФ) - БЕРОЕ ВИЖТЕ ТУК!

Възпитаниците на Димитър Васев изиграха мача твърде затворено и Берое сякаш заслужи трите точки с по-напористата си игра и повечето вложени сили в търсене на гола.

Ситуацията в челото е наистина оспорвана. Локо (Сф) остава с 51 точки на втора позиция, а ЦСКА, Литекс и Берое имат по 48 на местата от трето до пето, като ловчанлии са с мач по-малко и по-късно тази вечер посрещат Ботев (Пд).

През първото полувреме в „Надежда”. Локомотив игра изключително предпазливо, докато Берое повече пресираше и контролираше играта. За разлика от мача в Стара Загора, когато Берое катастрофира с 1:4 срещу „железничарите”, този път отборът на Хубчев си бе взел нужните поуки и не правеше онези детински грешки, които тогава провалиха отбора в началото на април.

Берое пресираше високо и не позволяваше на Локомотив да разиграва. В първите 15 минути обаче двамата вратари бяха оставени напълно без работа и така чак до 17-ата минута. Тогава Веселин Пенев пое топката извън наказателното поле на Локомотив и стреля силно и отсечено към близкия ляв ъгъл, а Митрев не помръдна и само изгледа как кълбото мина на сантиметри покрай вратата му.

Митрев обаче спаси отбора си от сигурен гол в 24-ата минута. Атанас Зехиров центрира от корнер около границата на вратарското поле, където Мапуку скочи най-добре и стреля с глава, но националът на България с една ръка спаси на голлинията.

Четири минути по-късно Георги Костадинов хубаво завъртя над стената от пряк свободен удар към левия ъгъл, но нямаше достатъчно сила и Митрев успя да лови.

И втората част започна в бавно темпо, а централният нападател на Локо (Сф) Ламжед Шехуди се контузи и бе заменен от Йордан Тодоров, което доведе до вътрешна рокада и преместването на Емил Гъргоров на върха на атаката.

Локомотив стигна до първото си голово положение чак в 65-ата минута. Йордан Тодоров не сполучи с първото центриране, но получи втори шанс след лошо избиване и с глава прехвърли във вратарското поле, където Бадема беше забравен сам, но показа, че играта с глава не му е силната страна и засече немощно в аут встрани.

В тези минути домакините бяха в нещо като подем. Гъргоров центрира нестандартно с гръб към наказателното поле, Романов се промъкна и опита да мушне под гредата, но Пиргов бе на точното място и изби над целта.

Елиаш направи голям пропуск след меко центриране на резервата Огнянов и Хаджиев успя да блокира удара му на 3-4 метра пред вратата.

Берое обаче нямаше време да съжалява, защото вкара своя гол на победата в следващата минута. Станислав Костов овладя пред наказателното поле, но се бутна в защитник и падна, притича Георги Костадинов, който с топка в крака се измъкна между Елтон и Хаджиев и копна над Митрев за 1:0.

Димитър Васев веднага пусна Преслав Йорданов и Даниел Генов, но до края Локомотив стигна само до удар на Йордан Тодоров в ръцете на Пиргов и загуби за първи път след 11 мача без поражение в А група.

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира