3. Берое напомни за себе си след убедителна победа над Литекс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое напомни за себе си след убедителна победа над Литекс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Елиаш се превърна в герой с двата си гола, заралии изместиха Левски от третото място

Берое се върна на пътя на победите с убедителна победа над Литекс в последния двубой от 14-ия кръг на А група. Отборът на Петър Хубчев се наложи с 2:0 като домакин, като надигра съперника си и можеше да се поздрави с още по-изразителен успех. И двата гола за Берое вкара Елиаш – по един във всяко полувреме.

В предишните два кръга Берое претърпя две тежки загуби – от Черно море и Ботев съответно с 0:4 и 1:3, но днес напомни за себе си и с атакуваща през цялото време игра постигна успеха.

По този начин заралии се изкачиха на третото място във временното класиране с актив от 24 точки и изместиха Левски от там. Литекс е на петото място с 22.

Двата съперника предложиха бърз, атакуващ и приятен за окото според българските стандарти футбол през първото полувреме. Футболистите на Берое започнаха по-активно срещата и още в първата минута на двубоя можеха да открият резултата, когато бранителя Иво Иванов отправи удар след разбъркване в наказателното поле.

И двата отбора имаха своите голови положения, но домакините демонстрираха по-голямо желание, повече агресия и ситуациите пред вратаря Баривиейра бяха повече, като това се дължеше и на неконцентрираните действия на защитниците в „оранжево” на моменти.

В 8-ата минута гостите от Ловеч също бяха много близо до гола. Тогава Страхил Попов напредна в наказателното поле, пусна остър пас към Джордан, но нападателят не успя да играе добре с нея и Благой Макенджиев я изби. Той обаче я прати право в краката на Руменов, който веднага шутира, но без успех.

Беройци в нито един момент не приеха играта в своята половина. Непрекъснато атакуваха и контролираха играта през първата част. Пред Венци Христов и Керкар се откриха много добри възможности, но Баривиейра се намесваше решително. В 28-ата минута той нямаше какво да направи, освен да извади топката от вратата си. Тогава Керкар центрира в пеналта, където с глава игра Елиаш и с добре насочен удар към далечната греда даде преднина за заралии.

През второто полувреме темпото се запази, но в  началните минути преобладаваха предимно единоборствата за първа топка и до чисти голови положения не се стигна. Берое продължи да играе спокойно и да търси път към вратата на Литекс, докато в предни позиции за „оранжевите” се наблюдаваше сериозна липса на идеи.

Футболистите на Берое проявиха необходимото търпение, не действаха припряно и това им се отплати. В 68-ата минута отново Елиаш попадна в прегръдките на своите съотборници. Пенев центрира от пряк свободен удар, в наказателното поле той и Аласан Н’Диайе останаха непокрити, голмайсторът се възползва от това и с удар с левия си крак прати топката за втори път във ловешката врата. Този гол направи задачата на гостите още по-трудно, особено като се има предвиди това, че „зелените” продължиха да контролират и нападат.

До края на двубоя футболистите на Берое не допусна изненада. Домакините играха максимално концентрирано, като проведоха още няколко опасни атаки, при които можеше да се стигне и до трети гол. Докато безидейността на Литекс в атака продължи до края…