3. Берое не даде шанс на Славия в дебюта на Букарев и почна "А" група с 3 точки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии се наложиха с 2:0, "белите" започват със загуба 4-и пореден сезон

Носителят на Купата и Суперкупата на България - Берое, започна новия сезон в "А" група с хубав успех с 2:0 над тима на Славия. Срещата се игра на стадион "Славия" пред около 2 хиляди зрители.

Давид Каядо изведе "зелено-белите" напред в 50-ата минута, а Венци Христов оформи крайното 2:0 в 67-ата, вгорчавайки треньорския дебют на Асен Букарев начело на столичани.

Това е 4-и пореден сезон, в който "белите" започват със загуба. Дебют за Славия в тази среща направиха Фернандо Да Силва и Невеш, които обаче не се запомниха с почти нищо.

Двубоят започна с не особено високо темпо, като в началните минути домакините повече владееха топката, но това не водеше до положения пред Караджов. От своя страна Берое разчиташе както обикновено на бързи контраатаки, а в 11-ата минута Андонов засече с левия крак центриране от фаул, но Петков спаси с лекота.

180 секунди по-късно Джоман свали с глава за Венци Христов, който стреля силно с десния крак, ала Петков отново бе на висота.

Последваха минути на затишие, а в 26-ата ветеранът Тодор Янчев подари топката пред наказателното поле на Зравко Илиев, който обаче не съумя да уцели вратата. В 39-ата пък, Каядо открадна от Виктор Генев пред наказателното поле, но бранителят успя да го застигне и да блокира шута му.

2 минути след това пък Славия организира единствената си по-интересна атака. Янков намери с пета в центъра Ради Василев, който продължи за Янев, той му върна в пеналта, ала изстрелът на Василев бе слаб и не затрудни Караджов.

Втората част започна с натиск на "зелено-белите", който даде резултат още в 50-ата минута, когато Христов изведе Андонов на десния фланг, той центрира по земя за Каядо, който отблизо не сбърка, давайки аванс на заралии.

8 минути по-късно Иво Иванов можеше да удвои аванса на своите, след като засече с глава центриране от корнер, ала топката премина малко над вратата.

В ответната атака "белите" можеха да изравнят, след като новото попълнение Невеш засече отблизо с глава центриране от ъглов удар, но прати топката над вратата.

В 65-ата минута Христов изведе Здравко Илиев в наказателното поле, той стреля силно с десния крак, но Петков показа страхотен рефлекс и спаси.

120 секунди по-късно обаче Филипов върна безобразно към Петков, Христов изпревари стража на Славия и удвои аванса на своите.

Това попадение като че ли сложи точка на спора, тъй като до края двубоят се доиграваше. Все пак в последните минути "белите" имаха две възможности да вкарат поне почетно попадение. В 86-ата минута Галин Иванов проби по десния фланг и центрира в пеналта, където Невеш засече с глава, но много слабо и не затрудни Караджов.

В следващата атака пък, Христо Янев получи в наказателното поле и върна за Балджийски, чийто изстрел с левия крак обаче не бе достатъчно силен, за да затрудни стража на Берое.

До края на мача нови попадения нямаше и така Берое започна новия сезон в "А" група с победа с 2:0 като гост на Славия.
Берое с голямо празненствo в съблекалнята на "Герена"

Старозагорци победиха с 2:0 Левски