3. Берое обезличи Ботев и спечели "Битката за Тракия" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое обезличи Ботев и спечели "Битката за Тракия" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии се наложиха с 1:0 с гол на Давид Каядо

Отборът на Ботев (Пловдив) допусна грешна стъпка в преследването на лидера и шампион Лудогорец, след като днес падна с 0:1 от тима на Берое. Срещата се игра на стадион "Берое" и бе от програмата на 9-ия кръг на родната "А" група.

Единственото попадение в мача бе дело на Давид Каядо в 21-ата минута.

Любопитното е, че именно заралии нанесоха първо поражение на Станимир Стоилов начело на Ботев, след като ги надиграха през пролетта.

Двубоят започна равностойно, а първата по-интересна възможност дойде в 16-ата минута, когато Ромарио стреля от дистанция, но не затрудни Иван Караджов. 4 по-късно Андонов засече с глава центриране на Каядо, но покрай вратата.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Ронкато напредна по десния фланг и намери Венци Христов пред пеналта, той стреля, ударът му бе блокиран, но топката отиде в Каядо, който засече от въздуха и даде аванс на своите.

120 секунди след това Ронкато центрира меко за Венци Христов, който пробва удар от воле, но прати топката високо над вратата.

Гостите от Пловдив пък така и не успяваха да напипат ритъма си, а единствената добра възможност за тях бе пропиляна в 37-ата минута от Ромарио. Тогава Иво Иванов позволи на Ромарио да излезе сам срещу Караджов, но ударът му срещна главата на стража на заралии.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за домакините.

Втората част стартира с отлична възможност за домакините. В 53-ата минута Венци Христов финтира страхотно Йордан Христов на левия фланг и центрира в пеналта, където Ронкато стреля, но Стаховяк спаси.

Контраатаките на Берое ставаха все по-опасни, докато "канарите" изпитваха сериозни трудности в предни позиции. В 60-ата минута Пенев стреля с десния крак извън пределите на наказателното поле, но стражът на Ботев спаси.

Постепенно двубоят се изнерви и реферът набързо показа няколко жълти картона. В 68-ата минута пък "канарите" изтърваха най-чистата си възможност за втората част. Тогава Анисе бе изведен в наказателното поле, опита кинжален удар с десния крак, ала не затрудни Караджов.

Като цяло обаче чистите положения през втората част бяха рядкост. В 79-ата минута Венци Христов притисна Йордан Христов и Грънчаров и им отне, но вместо да подаде за непокрития Андонов, стреля от малък ъгъл, но покрай вратата на Ботев.

До края на мача старши треньорът на Берое Петър Хубчев извърши няколко тактически смени с цел бавене на време, но нови голове не падна и така заралии победиха Ботев (Пловдив) с 1:0.

След успеха "зелено-белите" вече имат актив от 12 точки, докато Ботев е със 17, на 4 зад лидера и шампион Лудогорец.

Добрин Гьонов: Всяко начало си има край