3. Берое оскуба беззъби „канарчета” и спечели „Битката за Тракия”

Берое оскуба беззъби „канарчета” и спечели „Битката за Тракия”

Заралии вкарват втори гол с човек по-малко, извеждат Кривия с полиция

Берое нанесе първа домакинска загуба на Ботев (Пд). Заралии спечелиха с 2:1 насред Пловдив, а успехът им можеше да бъде още по-изразителен, ако ударът на Мартинс в 71-ата минута не бе избит в гредата от Шеткус, който увисна при първия гол. Иначе Елиаш и Георги Андонов се разписаха във всяко едно от полувремената, като точно преди почивката Берое остана с човек по-малко, след като Стефан Велев получи втори жълт картон за оспорване на съдийско решение. Ботев се върна в мача в 86-ата минута, когато Иван Цветков беше точен от границата на наказателното поле. До края обаче канарите не успяха да изравнят, а техният спортен директор Александър Александров бе изведен от полицията заради претенции към рефера.

След тромави първи начални минути и хубав удар на Неделев, минал на милиметри над напречната греда, Берое откри резултата. Това стана в 14-ата минута, когато при центриране от свободен удар на Пенев, Шеткус увисна и Елиаш засече топката с глава отблизо за 1:0.

Опитът за натиск от страна на Ботев беше безидеен. Канарчетата действаха анемично, като си служеха предимно с центрирания. Междувременно възрастен човек от агитката на Берое беше откаран в болница. Смята се, че на фена е прилошало.

В 35-ата минута поредно центриране в пеналтерията на Берое от страна на Неделев сякаш изненада защитата на гостите и непокритият Грънчаров стреля с глава, но право в ръцете на Акалски, който беше освиркван от феновете на Ботев при всяка своя изява.

Точно преди почивката Берое остана с човек по-малко, след като Стефан Велев получи втори жълт картон за реплика към съдията Николай Йорданов при изпълнение на ъглов удар за заралии. Тогава Лоузейро забави центрирането и реферът от столицата му извади жълт картон, което породи претенциите на Велев и неговите съотборници. Края на полувремето се забави заради струпване на целия отбор на Берое край арбитъра.

В крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:0 в полза на Берое, който трябваше да изиграе цялото второ полувреме с човек по-малко.

Въпреки това „зелените” вкараха втори гол 10 минути след подновяването на играта. При идентична ситуация с първото попадение топката бе центрирана във вратарското поле от свободен удар, Георги Андонов бе оставен непокрит и с глава направи 2:0 отблизо.

Иначе за началото на втората част Ферарио Спасов реагира и смени Паласеулос със Станислав Костов.

В 60-ата минута Енрике проби отдясно и центрира ниско за Иван Цветков. Нападателят стреля, но малко преди топката да пресече голлинията Здравко Илиев изби с шпагат в ъглов удар. При последвалото центриране на Неделев Цветков се извиси и стреля с глава, но Кирил Акалски със страхотен рефлекс спаси.

После отново той се намеси при удар на Неделев от фаул.

В 72-ата минута Берое удари и греда. Мартинс шутира и Шеткус отби в страничния стълб с пръстите си.

Ботев беше особено близо до гола в 75-ата минута, когато удар на Костов с глава мина точно над напречната греда в аут.

Все пак късметът се усмихна на домакините и те успяха да намалят изоставането си. В 86-ата минута Иван Цветков вкара шестия си гол от началото на сезона, след като с премерен удар от границата на пеналта прати топката в горния ъгъл.

До края страстите се нажежиха, а спортният директор на Ботев Александър Александров – Кривия беше изгонен от рефера Николай Йорданов за бурни претенции срещу съдийските решения. Кривия беше изведен от полицията, а на терена домакините не съумяха да създадат положение за изравняване на резултата.