3. Боево нулево реми между Берое и Локо (Сф) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Боево нулево реми между Берое и Локо (Сф) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Железничарите финишират като трети редовния сезон след битка под Аязмото

Битката за третото място в края на редовния сезон между Берое и Локомотив (София) остана без победител и „железничарите” ще завършат на тази позиция с равни точки с Литекс – по 39.

„Зелените” и „червено-черните” предложиха битка, която завърши при нулево равенство, и прекъснаха победните си серии от началото на пролетния полусезон. Локомотив пък наруши поредицата от четири успеха. Досега железничарите бяха в най-добра форма от всички останали тимове в елита.

След грешки на двете защити Мапуку и Гъргоров изтърваха сами срещу вратаря през второто полувреме, като по-чистото положение бе това на заралии.

Локомотив стартира плейофите с домакинство на Литекс, докато Берое е гост на ЦСКА следващия уикенд.

Берое започна пестеливо, Локомотив се държеше по-добре, въпреки че първите два удара отправиха домакините. Но опитите бяха твърде слаби и Митев без проблеми улавяше.

В 23-ата минута бомба на Елтон от 35 метра профуча покрай левия страничен стълб на Митев.

Постепенно Берое се оживи и тръгна в атака. В 30-ата минута Керкар беше изведен на скорост сам срещу вратаря, финтира го, но си поведе силно и трябваше да търси съотборник с центриране от аутлинията. Меката топка на задната греда беше изчистена от Елтон пред погледа на дебютиращия за домакините Савио Нсереко.

Пет минути по-късно изсипана от корнер топка бе прехвърлена на задна греда, откъдето Мапуку пробва удар, но прати встрани, като кълбото срещна външната страна на мрежата.

В началото на второто полувреме Георги Андонов дебютира повторно за Берое, като се появи на мястото на Нсереко в 50-ата минута.

Минута по-късно Мапуку се пребори с Бранеков в пеналтерията и върна на дъгата, откъдето Керкар опита удар, но защитник блокира.

Преслав Йорданов се свлече изненадващо на тревата малко преди това и беше заменен принудително от възстановения Ламжед Шехуди, който проби отлично и Ливраменто можеше открие резултата в 58-ата минута, но Макенджиев парира.

След изтичането на час игра Берое направи най-големия си пропуск. Траян Траянов сбърка фатално в защита, като Мапуку му отне и излезем абсолютно сам срещу Митрев. Последва финт и крайно неточен шут над рамката.

Няколко минути по-късно по сходен начин бероец сбърка в защита и Гъргоров се понесе към вратата, навлизайки отляво в наказателното поле и очи в очи с вратаря. Но би в обсега на Макенджиев, който парира.

Георги Андонов можеше да увенчае дебюта си с гол, но прати встрани пас в коридор.

Локомотив можеше да открие в 83-ата минута, но Гъргоров се размина с меко центриране отдясно на Шехуди.

В края мачът се изнерви, а Петър Хубчев на няколко пъти изрази претенции към рефера Вихрен Манев.

Така, Локо Сф финишира редовния сезон с 39 точки от 22 мача (12-3-7). Със същия актив е Литекс, но железничарите имат предимство в директните мачове – 2:0 и 2:4. Берое остана на петата позиция и е с 38 точки преди плейофите в първата шестица.

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни