3. Ботев надигра юношите си в контрола

Ботев надигра юношите си в контрола

Богданов вкара единствения гол за младежите

Ботев победи с 3:1 юношеската формация на клуба до 19 г. в двустранна игра на базата в "Коматево".

В спарингa от две полувремена по 35 мин., шанс за изява получиха футболистите с по-малко игрови минути през сезона до момента.

Николай Киров подреди трима в отбрана пред Даниел Кайзер. В центъра на защитата бе Кристиан Димитров, а вляво и вдясно от него действаха съответно Радослав Апостолов и Лазар Марин.

Пред тях в ролята на опорни халфове си партнираха Меледже Омнибес и Алваро Юлиано, а Густаво Афонсо бе другият вътрешен полузащитник. Крум Стоянов и Тони Тасев започнаха по крилата, а Стивън Петков и Кристиан Добрев водеха атаката.

Всички попадения в приятелския мач паднаха през първото полувреме. Резултатът още в началните минути откри Крум Стоянов, който се възползва от извеждащо подаване на Меледже и с диагонален удар вкара за 1:0.

Малко по-късно малките "канарчета" изравниха след много добра комбинация в атака. Точен за отбора на Тодор Киселичков бе Димитър Богданов който се възползва от асистенция на Здравко Жилов и направи резултата 1:1.

Отново Крум Стоянов изведе представителния тим напред, а Стивън Петков засече центриране на Тасев за 3:1 в края на първата част.

През второто полувреме голмайсторът за юношите Димитър Богданов замени Кристиан Добрев в състава на първия отбор, а малко преди края Тони Тасев излезе заради болка в адуктора, като на негово място се появи защитникът Васил Василев.

Останалите 9 състезатели играха през цялото времетраене на двубоя.

Повече от 14 000 зрители ще подкрепят националния отбор тази вечер

Повече от 14 000 билета са продадени до този момент за мача между България и Люксембург от Лигата на нациите

Пирин без двама в Берковица

Пирин Благоевград гостува на третодивизионния Ком Берковица в двубой от първия кръг на Sesame купа на България

Антон Велков с първа победа начело на Локомотив София

Това се случи с 3:2 при контролната среща със Септември София

Националите по футбол ще почетат Кирил Маричков и Атанас Драмов

Преди и по време на мача между България и Люксембург ще бъде отдадена почит на двама забележителни българи