3. Ботев надви Славия във вълнуващ спектакъл в Пловдив (ВИДЕО)

Ботев надви Славия във вълнуващ спектакъл в Пловдив (ВИДЕО)

"Канарчетата" спечелиха срещу "белите" с 3:2

Ботев (Пловдив) надви с 3:2 Славия във вълнуващ мач от шестия кръг на българското футболно първенство. Мачът се игра на стадион „Христо Ботев” в Пловдив. Головете за „канарчетата” бяха дело на Ромарио Кортзорг, Тодор Неделев и Томаш Иршак, докато за „белите” се разписаха Атанас Курдов и Фернандо Да Силва.

„Канарчетата” имаха няколко добри възможности за отбелязване на гол в началните минути. Две ситуации се откриха пред Бобан Грънчаров, като при първия удар на защитника с глава Кунчев успя да избие в корнер, а при втория – вратарят на Славия улови. Анисе пък засече с глава след центриране на Неделев, но кълбото не намери рамките на вратата. В 17-ата минута Неделев нанесе далечен изстрел, но топката прелетя високо над напречната греда.

Славия успя да открие резултата в 18-ата минута, когато Атанас Курдов се възползва от грешка в отбраната на домакините. Артур Енрике върна лошо с глава към Адам Стаховяк, а Курдов отне кълбото и го прати покрай вратаря на домакините в мрежата за 1:0.

Отговорът на Ботев обаче бе много бърз, след като в 21-ата минута равенството бе възстановено.  Ромарио нанесе страхотен удар с десния крак, а топката срещна лявата греда, след което се оплете в мрежата на гостите за 1:1.

Славия пропиля отлична възможност да отбележи втори гол в 32-ата минута, когато Галин Иванов напредна с кълбото, навлезе в наказателното поле, преодоля играч на съперника, след което стреля към Стаховяк, който обаче с добра намеса изби в корнер.

Ботев достигна до второ попадение в 34-ата минута - Мариян Огнянов намери Тодор Неделев, който с хубав удар покрай вратаря направи резултата 2:1. В следващите минути Неделев се отчете с неточен изстрел за домакините, а Милен Василев нанесе слаб удар към Стаховяк, който спаси без проблеми.

В 40-ата минута Ботев пропиля нова добра възможност, след като Мариян Огнянов намери технично с пас с пета Ромарио, който нанесе силен удар към Кунчев, но кълбото не попадна в целта. Малко след това Огнянов изпълни пряк свободен удар за Ботев, но прати кълбото в аут. Така краят на първото полувреме дойде при резултат 2:1 в полза на „канарчетата”.

В началото на втората част Иршак стреля отдалеч, но Кунчев внимаваше и улови. В 58-ата минута Неделев нанесе хубав удар, но вратарят на Славия отново бе на мястото си и спаси.

Славия успя да възстанови равенството в 63-ата минута с гол на влезлия в игра през второто полувреме Фернандо Да Силва. "Белите" организираха бърза атака, а Галин Иванов пусна към Невеш, той се размина с кълбото, но то отиде в Да Силва, който го прати в опразнената врата за 2:2.

В следващите минути Ботев имаше няколко добри възможности пред вратата на гостите. Ромарио стреля отдалеч, но ударът му не попадна в целта. Станислав Костов също пробва удар, но прати топката вляво от вратата. Неделев също имаше възможност да отбележи, но след изстрела му последва рикошет в Богомил Христов и кълбото излезе в ъглов удар.

”Канарчетата” пропиляха отлична възможност за отбелязване на трети гол в 75-ата минута, когато кълбото бе центрирано в наказателното поле на Славия, където Станислав Костов бе непокрит и от няколко метра стреля с глава, но Стефано Кунчев с великолепна намеса отрази. Малко след това Неделев получи пас от Спрокел и от няколко метра стреля, но Кунчев изби с крак.

Ботев отбеляза трети гол в 78-ата минута. Домакините организираха добра атака, а Иршак бе изведен сам срещу Кунчев и хубав удар отбеляза за 3:2.

В 86-ата минута Анисе стреля към вратата на Славия, но кълбото премина встрани от целта. В добавеното време на двубоя Луис Педро се озова сам срещу Кунчев, но стреля покрай вратата. Малко след това дойде и последният съдийски сигнал и „канарчетата” спечелиха срещу „белите” с 3:2.

След тази победа Ботев (Пловдив) се изкачи на второто място в класирането и е с актив от 13 точки, като има 2 по-малко от лидера Лудогорец. Славия е на 11-ото място с 5 точки. В следващия кръг Ботев (Пловдив) гостува на ЦСКА, а Славия е домакин на Пирин (Гоце Делчев).

Добрин Гьонов: Всяко начало си има край