3. Ботев (Пд) допусна късен обрат и трета загуба в контролите (ВИДЕО)

Ботев (Пд) допусна късен обрат и трета загуба в контролите (ВИДЕО)

Два гола на резерва в последните минути носят успех на Черноморец Одеса, Неделев вкара, но Старокин се контузи

Ботев (Пловдив) допусна късен обрат и загуба от Черноморец (Одеса) с 1:3 в контролна среща, играна в Анталия.

Тодор Неделев откри резултата, но после дойдоха и лошите новини за Николай Костов. Първо Орлин Старокин се контузи още преди почивката, а след нея дванадесетия в първенството на Украйна вкара три безотвени попадения. Две от тях паднаха в последните секунди и бяха дело на футболист, появил се като резерва.

Иначе „канарчетата” започнаха отлично срещата и още в третата минута опасен удар на Неделев мина на сантиметри от дясната греда.

Завърналият се в клуба български национал успя да открие резултата малко по-късно. В деветата минута Кифуети проби добре по левия фланг и опита шут, който бе блокиран. После Балтанов стори същото, но в крайна сметка топката попадна в Неделев и той без забавяне я прати в долния ъгъл – 1:0.

Черноморец се опита да отговори, ала с две добри изяви се отличи Валентин Галев, а в 31-ата минута капитанът на съперника Филимонов нацели гредата с изстрел от пряк-свободен удар.

Малко след това Орлин Старокин се контузи и бе заменен принудително от Радослав Терзиев.

Впоследствие шансове да удвоят преднината на своите имаха Серкан и Кифуети, ала и двамата не улучиха вратата.

След почивката Грегъри Нелсън изведе Тошко Неделев сам срещу вратаря, но крилото пропиля страхотната възможност в 64-ата минута.

В 72-ата пък Черноморец изравни след грешка на Валентин Галев, който се подхлъзна и не успя да изчисти добре, а Мурашов се възползва и с удар от над 20 метра вкара в опразнената мрежа - 1:1.

След това под рамката на вратата за Ботев застана Виктор Голас и се отличи с добро спасяване в 86-ата минута, когато тимът от Одеса направи отлична контраатака.

Стражът обаче бе безпомощен малко по-късно, когато резервата Матеус се възползва от колективна грешка в „жълто-черната” отбрана и реализира за 2:1 в 89-ата минута. В 90-ата пък отново той оформи и крайното 3:1.

Така Ботев (Пловдив) загуби предпоследната си контрола от подготвителния лагер в Турция.

В четвъртък „канарчетата” ще се изправят срещу Рудар, а на 17 февруари ще мерят сили със Септември (София), но вече на своята база в пловдивския квартал Коматево.

Ботев (Пд):
Валентин Галев, Игор Ощипко, Йордан Христов, Тодор Неделев, Грегъри Нелсън, Рахави Кифуети, Орлин Старокин, Лъчезар Балтанов, Милен Гамаков, Серкан Юсеин, Мариян Огнянов;

Черноморец Одеса: Безрук, Гадрани, Мартиненко, Донченко, Филиланов, Овалекс, Татарков, Азатски, Куценко, Хобленко, Кабилев;

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите

Амос Юга си тръгна от ЦСКА, лекува се във Франция

Футболистът получи разрешение от ръководството на ЦСКА да напусне България

Ботев (Пд) променя стратегията си за млади таланти

Ръководството на Ботев (Пд) е взело решение да промени политиката си относно младите играчи

ЛОШО! Груев пропуска мачовете на България с Люксембург и Северна Ирландия

Халфът на Лийдс и България Илия Груев ще бъде аут за месец

Трима нови в Левски

Треньорът на Левски Станислав Генчев иска да подсили тима си с вратар, опорен полузащитник и атакуващ халф