3. Ботев (Пд) изпусна Сливен в контрола

Ботев (Пд) изпусна Сливен в контрола

Двубоят се игра в село Самуилово

Сливен и Ботев завършиха наравно 1:1 в контрола. Проверката се игра на стадиона на село Самуилово близо до Сливен, който предлагаше идеални за игра условия. Първоначално той трябваше да се проведе на стадион „Хаджи Димитър”, но поради падналия сняг и лошите атмосферни условия се стигна до неговото преместване в близкото до Сливен населено място.

Ботев тотално изпусна победата. И двата гола паднаха през втората част на мача. Първото полувреме бе  по-статично и много слабо, но „канарчетата“, подкрепяни от своята вярна публика, повече държаха топката.

През втората част мачът живна малко, но пак не нямаше кой знае какви достойнства. В 57-ата минута резервата Светослав Асенов намери друг влязъл през втората част Ридван Хаджифейзула на границата на наказателното поле на Сливен. Нападателят пое топката и с плътен шут в долния ляв ъгъл на вратата на домакините откри резултата.

Последваха още няколко добри атаки за пловдивчани, от които не падна втори гол. Така в 90-ата минута след изпълнение на корнер и продължително разиграване в страни от вратата на Ботев, последва центриране в пеналта, топката рикошира в крака на Стойчев и след като описа странна парабола влезе в мрежата на Илия Николов.

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза