3. Ботев (Пд) матира Черно море с гол в края (ВИДЕО)

Ботев (Пд) матира Черно море с гол в края (ВИДЕО)

"Канарчетата" се класираха за четвъртфиналите на турнира за Купата на България, след като надделяха трудно над "моряците" с 1:0

Ботев (Пловдив) победи Черно море с 1:0 в реванша между двата тима от осминафиналите на турнира за Купата на България. Първият двубой между „канарчетата” и „моряците”, който се игра на стадион „Тича”, бе завършил без голове, а след днешния успех на стадион „Христо Ботев” с 1:0 пловдивският тим си осигури място на четвъртфиналите на надпреварата.

Ботев се добра до победата доста трудно, а единственото попадение в мача днес бе дело на Луис Педро в 90-ата минута. Иначе двубоят бе доста оспорван, а чистите положения за отбелязване на гол не бяха много на брой, но все пак и двата тима имаха шансове да грабнат победата в мача.

Още в 4-ата минута Черно море имаше отлична възможност да открие резултата, след като Георги Илиев отправи великолепен изстрел отдалеч, но Адам Стаховяк внимаваше и изби в корнер. Стенли Окоро също имаше шанс да се разпише малко след това, но вратарят на Ботев отново се справи. „Канарчетата” отвърнаха с изстрел на Вандер Виейра в 9-ата минута, но кълбото премина над напречната греда.

Георги Илиев пробва нов изстрел отдалеч в 13-ата минута, но този път не успя да насочи топката в очертанията на вратата. Удар с глава на Даниел Младенов пък бе спасен без проблеми от Адам Стаховяк в 20-ата.

Ботев пропиля добра възможност да открие резултата в 29-ата минута – Ромарио получи кълбото на добра позиция, но се забави, а Георги Китанов излезе, скъси ъгъла и с добър шпагат изби кълбото от краката на футболиста на Ботев.

Десетина минута по-късно Вандер също можеше да отбележи, след като нанесе страхотен удар от далечна дистанция, но вратарят на Черно море с великолепна намеса изби в корнер. Двата тима не успяха да си вкарат голове през първото полувреме и така на почивката резултатът бе 0:0.

В началния четвърт час на второто полувреме нямаше много интересни положения пред двете врати, а в 61-ата минута Михаил Венков получи кълбото финтира двама футболисти на съперника и центрира по земята, но бранител на Ботев успя да избие кълбото.

”Канарчетата” имаха отлична възможност да открият резултата в 66-ата минута, когато Вандер стреля отлично от границата на наказателното поле, но Китанов боксира, а след това Живко Атанасов успя да изчисти.

”Моряците” пък можеха да излязат с гол напред в 80-ата минута , след като Даниел Младенов получи кълбото, напредна с него, но реши да шутира, вместо да подаде към непокрития Симеон Райков, а Адам Стаховяк спаси удара.

Последните минути на срещата бяха доста динамични. В 89-ата „канарчетата” бяха много близко до гол, след като Йордан Христов центрира, кълбото рикошира в играч на Черно море, но Георги Китанов успя да избие с крак и по този начин да попречи на топката да влети във вратата му. Почти веднага след това вратарят на Черно море спаси удар на Томас Иршак.

”Канарчетата” успяха да открият резултата в 90-ата минута. Георги Сърмов намери в наказателното поле Артур Енрике, който се сблъска с вратаря Георги Китанов, но топката отиде в Луис Педро, който от няколко метра я прати в опразнената врата.

До края на двубоя „моряците” не успяха да достигнат до изравнителен гол и така Ботев (Пловдив) спечели срещата с 1:0 и се класира за четвъртфиналите. Там място вече си осигуриха и тимовете на Локомотив (София), Локомотив (Пловдив) и Черноморец.

16.11. Витоша – Локо (Пд) 1:0 (1:5 общ)
17.11. Ботев (Пд) – Черно море 1:0 (1:0 общ)
17.11. Черноморец – Монтана 0:1 (3:2 общ)
17.11. 18:00 Берое – Лудогорец /Нюз7/
19.11. 14:00 Литекс – Созопол
23.11. 13:30 Добруджа – Раковски
19.12. 16:00 Левски – ЦСКА /ТВ7/

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3