3. Ботев Пд най-после спечели, Бароан с хеттрик за 4:2 над Пирин (ВИДЕО)

Ботев Пд най-после спечели, Бароан с хеттрик за 4:2 над Пирин (ВИДЕО)

Пловдивчани си осигуриха място в първата четворка на осмицата

Ботев (Пловдив) си осигури място в първата четворка на втората осмица в плейофите на efbet Лига, след като постигна първата си победа в елита от 2 месеца насам.

„Канарчетата“ спечелиха с 4:2 визитата си на Пирин в Благоевград от XXIX кръг след хеттрик на нападателя си Антоан Бароан.

Срещата на стадион „Христо Ботев“ бе изключително интересна и освен 6-те попадения, 2 от които бяха автоголове, предложи частичен обрат за 2 минути и доста интересни положения на зрителите.

Те видяха как Бароан открива резултата в 27-ата минута, а в 32-ата го удвоява от дузпа преди „орлетата“ да вкарат 2 още по-бързи попадения.

Първо капитанът на гостите Виктор Генев си вкара автогол в 44-ата минута, а само 2 по-късно Чебраилс Макрецкис направи 2:2.

След почивката обаче Александър Дюлгеров (68) също си вкара автогол, а Бароан сложи точка на спора, оформяйки хеттрика си и крайното 4:2 четвърт час преди края на редовното време.

Пирин можеше да поведе в 5-а минута след пробив на Андрей Йорданов от ляво и пас към Даниил Кондраков, който стреля слабо от границата на наказателното поле и Виктор Генев изби пред голлинията.

Най-опасният играч в състава на гостите Антоан Бароан бе близо до попадение за Ботев в 12-а минута, но ударът му премина покрай десния стълб. Малко по-късно отново французинът стреля от движение и топката срещна левия страничен стълб, а в 23-а минута той пропусна нов шанс, след като ударът му премина покрай целта.

По-активната игра на пловдивчани даде резултата в 27-а минута, когато Бароан най-сетне прати топката в мрежата. Пет минути по-късно реферът Драгомир Драганов отсъди дузпа за нарушение на Макрецкис срещу Самюел Акере. Антоан Бароан стреля точно за 2:0.

В самия край на първата част Пирин се активизира и успя да изравни до почивката. В 44-а минута Виктор Генев бе хванат в крачка и засече топката в собствената мрежа след остро центриране на Вячеслав Велев.

В добавеното време на първата част Мартин Смоленски свали топката за Макрецкис, който технично овладя и майсторски отбеляза за 2:2.

В самото начало на втората част Бароан прати топката в мрежата на Пирин за трети път, но попадението бе отменено заради засада.

В 64-а минута Макрецкис получи възможност да направи пълен обрат за Пирин, като бе изведен от Бенгюзов на чиста позиция, но не успя да завърши с гол.

В ответната атака Ботев поведе. След изпълнение на корнер и разбъркване Мертенс стреля, а топката се отби в крака на капитана на Пирин Дюлгеров и влезе в мрежата.

Спорна ситуация в 66-а минута нажежи страстите на терена, след като атака на Пирин завърши с удар на Смоленски, след който играчите на домакините поиска дузпа за игра с ръка на Виктор Генев.

След удара вратарят Ханкич хвана топката, а Кондраков посегна за топката и удара стража, заради което реферът изгледа ситуацията на ВАР за потенциален червен картон. В крайна сметка Кондраков видя жълтия цвят на картона.

В 75-а минута Антоан Бароан оформи своя хеттрик с прецизен шут с левия крак и реши крайния изход от мача.

Така Ботев Пд събра 32 точки и ще завърши редовния сезон на 10-а позиция, докато Пирин остана с 21 пункта в своя актив, заемайки 14-ото място.

Стартови състави:

Пирин Благоевград: 21  Янко Георгиев, 38  Александър Дюлгеров, 11  Андрей Йорданов, 24  Борис Тютюков, 73  Венцислав Бенгюзов, 14  Даниил Кондраков, 26  Иван Тасев, 18  Мартин Смоленски, 72  Раян Мохамед Сенхаджи, 20  Чебраилс Макрецкис, 19  Вячеслав Велев;

Ботев Пловдив: 13  Хидайет Ханкич, 4  Виктор Генев, 5  Красиан Колев, 6  Дилан Мартенс, 11  Антоан Бароан, 16  Самюел Акере, 17  Николай Минков, 18  Самюел Супрайен, 19  Абдулайе Траоре, 20  Антонио Перера Калдерон, 44  Роберто Пунчец;

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза