3. Ботев (Пд) се класира за втория квалификационен кръг на ЛЕ и ще срещне Санкт Пьолтен (ВИДЕО)

"Канарчетата" постигнаха нова победа над Либертас и с общ резултат 6:0 прескочиха първия кръг

Ботев (Пловдив) записа нова победа над Либертас, побеждавайки с 2:0 като гост в Сан Марино в реванша. Така след 4:0 на стадион "Лазур", пловдивчани продължават във втория квалификационен кръг на Лига Еворпа. Там "канарчетата" ще срещна отбора на Санкт Пьолен.

Това е девети мач за Ботев без загуба в евротурнирите и така "канарчетата" се доближават до един мач от рекорда на ЦСКА от 10 поредни мача без поражение в Европа.

Марин Бакалов, както и Любослав Пенев седмица по-рано, дебютира с победа начело на тима.

И двете попадения за Ботев паднаха през второто полувреме. Александру Бенга в 65-ата и Филип Филипов в 87-ата донесоха успеха за "жълто-черните".

Ботев доминираше през абсолютно пълните 90 минути на двубоя. "Канарчетата" можеха да си тръгнат с поне толкова изразителна победа, каквато постигнаха в Бургас, но на три пъти и гредите помагаха на Симончини.

Още в седмата минута Бенга засече едно центриране на Иван Цветков, но нацели десния страничен стълб. До края на полувремето и самият Цветков можеше да открие резултата, но от няколко метра не успя да намери очертанията на вратата.

"Канарчетата" започнаха силно и втората част. Шест минути след подновяването на играта Радослав Терзиев удари за втори път гредата. В 65-ата минута все пак Ботев поведе. След центриране от корнер, Бенга този път успя да стреля по-точно и изведе гостите напред в резултата.

Четири минути по-късно Бенга можеше да отбележи и второто си попадение за двубоя, но и неговият удар срещна гредата.

Три минути преди края на двубоя падна бе оформен и крайният резултат. Мариян Огнянов прехвърли отбраната на Либертас с прекрасен пас, Филип Филипов укроти и с техничен удар направи 2:0.

В следващия кръг Ботев (Пловдив) ще се изправи срещу Санкт Пьолтен.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)