3. Ботев (Пловдив) загуби с 1:3 от поляци в първата си контрола в Турция (ВИДЕО)

Ботев (Пловдив) загуби с 1:3 от поляци в първата си контрола в Турция (ВИДЕО)

Милен Гамаков вкара гола за "канарчетата", които удариха и две греди

Ботев Пловдив загуби с 1:3 от Гурник Забже в първата си контролна среща от лагера в Турция. „Канарчетата“ показаха различно лице през двете полувремена, след като преди почивката бяха по-активният отбор и пропуснаха няколко отлични положения, а през втората част позволиха на противника да ги надиграе.

Двубоят започна с добра ситуация за Ботев още във 2-ата минута. След многоходова атака на „жълто-черните“ топката стигна до Момчил Цветанов, който от непосредствена близост шутира силно, но вратарят на Гурник спаси. В 16-ата минута след бърза контра по десния фланг Цветанов върна топката към Мариян Огнянов, но изстрелът на седмицата примина вдясно от вратата на Гурник. В 20-ата минута защитата на Ботев позволи на Лукаш Мадей да навлезе опасно в наказателното поле и да центрира прострелно, но за щастие не се намери негов съотборник, който да засече топката.

В 23-ата след центриране на Огнянов от корнер, Пламен Николов се извиси в наказателното поле и стреля под гредата, но в обсега на вратаря, който закова в ръцете си. В 29-ата минута „канарчетата“ пропуснаха нова отлична възможност, след катоТомаш Иршак разсече защитата с подаване през центъра, което изведе Момчил Цветанов в отлична позиция, но крилото на Ботев не овладя добре топката и пропусна.

В 38-ата минута Цветелин Чунчуков уцели лявата греда на вратата на Гурник, след като топката му бе доставена от Милен Гамаков, а вратата на поляците бе опразнена от вратаря, който бе излязал напред, за да пресече подаването. Минута по-късно Гурник също записа греда в актива си, след техничен удар на Шипчак и намеса на Адам Стаховяк, който отклони топката в десния страничен стълб.

В 42-ата минута „канарчетата“ позволиха Конрад Новак да получи топката сам срещу Стаховяк в наказателното поле. Халфът на Гурник шутира силно, Стаховяк успя да отклони удара, но топката срещна страничната греда и премина голлинията. Само минута по-късно Ботев успя да изравни резултата след добре организирана атака и гол на Милен Гамаков, който бе намерен от Божидар Васев.

На почивката в игра за Ботев се появиха Михаил Иванов, Даниел Златков и Иван Цветков, докато отборът на Гурник излезе с изцяло нова единадесеторка. Първият шанс след почивката се откри отново пред „жълто-черните“. След двойно подаване между Мариян Огнянов и Божидар Васев последният центрира по земя, но защитник в „червено“ изпревари Момчил Цветанов точно преди да отправи удар.

В 55-ата минута Михаил Иванов спаси силен удар на футболист на Гурник. В следващите минути в игра за Ботев се появиха Росен Колев, Филип Филипов и Християн Казаков.

В 67-ата минута грешка при изнасянето на топката от страна на „жълто-черните“ позволи на противников футболист да се откъсне в наказателното поле, където бе фаулиран от Даниел Златков. Съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Мариуш Магерас.

В 76-ата минута Гурник увеличи преднината си с гол отблизо на Войчех Учак. 10 минути преди края на срещата Ботев записа втора греда на сметката си, след като удар на Иван Цветков от фаул кацна върху напречния стълб.

Следващата контрола е на 6-ти февруари от 15:30ч. срещу казахстанския Акжейк.

Ботев (Пд) - Гурник (Забже) 1:3
0:1 Новак '41
1:1 Гамаков '43
1:2 Магерас '67
1:3 Учак '75

Ботев: Стаховяк (46’ Иванов) – Й. Христов, Николов (61’ Колев), Инес (46’ Златков), Марин, Иршак, Гамаков, Огнянов (78’ Дрянов), Васев (63’ Филипов), Цветанов (63’ Казаков), Чунчуков (46’ Цветков)

Всички контроли на Ботев (Пд):

24 януари, в Пловдив: "БОТЕВ" (Пд) - Берoe 1:0
30 януари, на Коматево без публика: "БОТЕВ" (Пд) - "Ботев" (Пд) (юноши до 21 г.) 1:0
31 януари, в Коматево: "БОТЕВ" (Пд) - Оборище (Панагюрище) 2:1
4 февруари, в Турция от 15:30 часа: "БОТЕВ" (Пд) - Гурник Забже (Полша) 1:3
6 февруари, в Турция от 15:30 часа: "БОТЕВ" (Пд) - Акжайк (Казахстан)
7 февруари, в Турция от 15:30 часа: "БОТЕВ" (Пд) - Газ Метан (Румъния)
10 февруари, в Турция от 15:00 часа: "БОТЕВ" (Пд) - Торпедо Кутаиси (Грузия)
15 февруари, в Брестник: "БОТЕВ" (Пд) - Локо (ГО)
21 февруари, на Коматево: "БОТЕВ" (Пд) - Славия