3. Ботев посече Левски пред 20 000 на "Колежа" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев посече Левски пред 20 000 на "Колежа" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бобан Грънчаров и Иван Цветков бяха точни за "канарите", "сините" играят половин час с човек по-малко

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Левски с 2:0 в дербито на 17-ия кръг на „A” група “News 7 футболно първенство”. Головете за „канарите” бяха дело на Бобан Грънчаров в 28-ата минута, а Иван Цветков наказа бившия си тим в 64-ата минута с второ попадение.

Наставникът на "жълто-черните" Станимир Стоилов надигра тактически Илиан Илиев, с което съкруши бившия си отбор.

Близо 20 000 зрители създадоха изключителна атмосфера по трибуните на стадион „Христо Ботев”. Пъстра феерия от димки и знамена оцвети „Колежа” в жълто-черно и синьо-бяло минути преди началото на двубоя.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА, ШОУТО НА ФЕНОВЕТЕ И ЕКСЦЕСИИТЕ ПО ТРИБУНИТЕ ВИЖТЕ ТУК!

Впоследствие обаче празникът бе помрачен от няколко сигнални ракети, които профучаха към привърженици на домакините. Двете агитки започнаха да се замерят с камъни и бомбички, което доведе до спиране на играта за няколко минути.

Напрежението се пренесе и на терена, където изнервената игра и многото сблъсъци накараха главният рефер Станислав Тодоров да покаже цели 10 жълти картона, а капитанът на Левски Станислав Ангелов пък напусна терена в 60-ата минута при резултат 1:0 за домакините за втори жълт картон.

„Канарите” откриха резултата в 28-ата минута чрез Бобан Грънчаров, който засече с глава центриране от корнер. Той бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля с глава от точката на дузпата, след което топката тупна пред Пламен Илиев и влетя неспасяемо в десния ъгъл на вратата му.

Попадението окрили домакините, които се впуснаха в атака в следващите минути, но не съумяха да се възползват от импулса в играта си.

След почивката удар на Борис Галчев от фаул разтресе напречната греда.

Столичани пробваха да натиснат своя съперник в началото на втората част, но тъкмо когато бяха затегнали обръча около врата на Ботев дойде вторият жълт картон за Станислав Ангелов, който изцяло наклони везните в полза на „жълто-черните”.

По този начин се стигна до 64-ата минута, когато отлично разгърната атака на домакините доведе до страхотно подаване на Тодор Неделев към непокрития в наказателното поле Иван Цветков. Бившият футболист на Левски бе безпощаден и с удар от 12-13 метра разтреля Пламен Илиев, пращайки топката под гредата.

Тъй като вече нямаше какво да губи наставникът на гостите Илиан Илиев пусна в игра Жоао Силва и Илиян Йорданов, но „сините” не успяха да направят по-почетно поражението си.

По този начин Ботев прекъсна негативната си серия от 16 години без победа над Левски. "Сините" остават на втора позиция в класирането с актив от 40 точки, а "канарите" събраха 32 точки на трета позиция.