3. Ботев представи отбора и вкара 5

Ботев представи отбора и вкара 5

Повече от 3 500 аплодираха любимците си в Коматево

Ботев Пловдив представи отбора си за новия сезон в невероятна атмосфера пред 3500 свои фенове на стадиона в Коматево, където победи Септември Симитли с 5:0 в контролна среща. Всеки един от "жълто-черните" футболисти излизаше от съблекалнята и беше бурно аплодиран от бултрасите.

През първото полувреме домакините доминираха тотално, но пропуснаха множество положения пред вратата на съперника. Централният нападател на Ботев Алекс Колев откри резултата в 21-ата минута.

През второто полувреме "жълто-черните" се развихриха и вкараха още 4 гола във вратата на съперника. Мариян Огнянов показа класата си реализирайки два гола в 49-ата и 51-ата минута. Александър Колев покачи на 3:0 в 59-ата минута, а в 66-ата минута Християн Казаков покачи на 5:0.

Ботев: Валентин Галев, Йордан Христов, Пламен Николов, Филип Филипов, Даниел Златков, Николас Варела, Лъчезар Балтанов, Божидар Васев, Мариян Огнянов, Даниел Генов, Александър Колев (Мартин Димитров, Радослав Терзиев, Станислав Дрянов, Димитър Алексиев, Християн Казаков, Владимир Айтов, Милен Гамаков, Лазар Марин).

Септември: Емил Петров, Кристиян Здравков, Роналд Донев, Николай Николов Стоян Предев, Илиян Гаров, Мартин Димитров, Анатоли Тодоров, Димитър Воденичаров, Доменик Аврамов, Христо Спасов.